e
sv

HTC Vive İnce Kasa Tasarımı Geliyor

810 Okunma — 29 Temmuz 2016 06:48
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sanal gerçeklik kavramının günden güne genişlemeye başlamasıyla beraber giyilebilir teknoloji alanında sürekli yeni ürünler ile karşılaşmaya başladık. Özellikle son dönemde bu konuda köklü adımlar attığı bilinen firmalardan biri olan HTC’nin sanal gerçeklik teknolojisi için piyasaya sürdüğü gözlükleri HTC Vive bu alanın en çok konuşulan ürünlerinden biri olmayı başarmıştı. Özellikle son dönemde bir hayli gelişme gösteren VR teknolojisinin son ürünlerinden biri olan HTC Vive, sadece bir VR gözlük değil bunun dışında sanal gerçeklik kavramı ile real dünyayı bağlayan bir araç olarak da görülmeye başladı. Son dönemin en çok ilgi gösterilen cihazlarından biri olan HTC Vive’in satışa çıkarıldığı andan itibaren stoklarının da tükenmesi aslında bu alanda ne kadar iddialı bir ürün olduğunu da ortaya koymuştu. Elde ettiği bu başarı sayesinde HTC Vive için yeni bir karar daha alındığı açıklandı. Alınan kararla beraber artık HTC Vive için yeni bir ürün güncellemesinin yolda olduğu açıklandı.

 

Daha İnce Kasaya Sahip HTC Vive Geliyor

 

Bu noktada HTC firmasının en çok eleştirilen yanlarından biri olarak gösterilen kasa tasarımı konusunda markanın yeni bir adım atacağı ortaya çıktı. Zira HTC’nin aldığı kararla beraber artık kalın gözlük tasarımını güncelleyerek kasa tasarımını inceltmeye yönelik yeni bir çalışma yaptığı ortaya çıktı. VR gözlükleri çok daha kullanışlı hale getirmeye olanak sağlayacak olan yeni VR gözlüklerin devam serisi mi olacağı yoksa yeni bir HTC Vive ürünü mü olacağı da merak konusu oldu.

 

Yeni Seri 2017 Yılında Hazır Hale Getirilecek

 

Kasa değişimi yapılacağı kesinleşen HTC Vive için bu değişimin de kısa sürmeyeceği belirtiliyor. Zira ilk açıklanan bilgilere bakacak olursak yeni kasa VR gözlüklerin en erken olarak 2017 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. 2017 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni VR gözlüklerin ne gibi değişiklikler barındıracağı da merak konusu. Zira bu konuda HTC tarafından net bir açıklama yapılmadığını da belirtelim. Fakat sürenin bu kadar uzun tutulması yeni teknolojilerinde HTC Vive’ye eklenebileceğini gösteriyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

HTC Vive İnce Kasa Tasarımı Geliyor