e
sv

Google Maps Mobil Veri Tüketimi Olmayacak

1457 Okunma — 02 Ağustos 2016 02:28
avatar

sezer dagdeviren

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknoloji devi Google tarafından geliştirilen Google Maps kullananların yeni bölgelerde adres bulma problemini bitirirken, rota üstünden arzu edilen bölgeye ulaşılmasını da sağlıyor.

Android işletim sistemi mevcut olan mobil cihazlarda oldukça fazla kullanılan bu uygulama için gerçekleştirilen en son güncellemelerde ise özellikle mobil veri tüketiminde geliştirmelerin gerçekleştirileceği açıklandı. Yapılan resmi açıklamalarda Google Maps için gerekli verilerin ve güncelleştirmelerin artık yalnızca Wi-Fi bağlantısı üstünden indirileceği belirtilirken mobil olarak kullanıcıların güncelleme yapmasının önüne geçilecek.

Uygulama üstünden gerçekleştirilecek bu ayarlamaların sonrasında ise kullanıcıların mobil veri tüketmesinin önüne geçileceği gibi kotalarda daha ciddi bir oranda tasarruf yapılmış olacak. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalarda servis sürekli güncellendiği ve bu güncellemeyle birlikte kullanıcıların bu güncellemeleri mobil bağlantı sırasında aldığı belirtilirken bu durumun ortaya çıkardığı problemlerin bitirilmesi adına mobil güncellemeleri iptal edileceği belirtildi.

Yeni güncelleme ile beraber bu hususta oldukça önemli geliştirmeler yapacak Google böylece kullanıcıların bu olanaklardan faydalanmalarını sağlayacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Google Maps Mobil Veri Tüketimi Olmayacak