e
sv

iOS 9.3.3 İçin Yeni Beta Sürümü Yayınlandı

929 Okunma — 01 Temmuz 2016 17:21
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’ın akıllı telefonlarında kullandığı işletim sistemi olarak dünyanın tanıdığı işletim sistemi iOS, artık en az iPhone serisi kadar konuşulmaya başlandı. Özellikle tıpkı iPhone serisi gibi iOS serisinin de sürekli devam serilerinin yayınlanması işletim sistemine duyulan ilginin de çok daha fazla artmasına neden oldu. Bu noktada Apple ise geçtiğimiz günlerde düzenlenen WWDC 2016 etkinliğinde de beklenen hamleyi atmış ve yeni iOS sürümlerini tanıtmıştı. iPhone 7 telefonlarda giriş işletim sistemi olacak olan iOS 10 için tanıtımda sonra bir de beta sürümünü yayına sunan Apple artık iOS 10 üzerinde çalışma yürütecek derken dev firma şimdilerde iOS’un bir önceki sürümü olan iOS 9.3.3 için beta sürümleri yayınlamaya devam kararı aldı. Son olarak beta 4 bugün itibariyle kullanıcılara sunuldu.

 

Neden 9 Sürümüne Devam Kararı Verildi?

 

Apple’ın bundan sonra iOS 10 üzerinde çalışma yapması ve iOS 9 sürümünü artık yavaş yavaş rafa kaldırması bekleniyordu. Hatta iOS 9.3.3 beta 3 sürümünün bu serinin son geliştirmesi olması bekleniyordu. Beklentilerin boşa çıkaran Apple’ın neden beta 4 sürümü yayınladığı ise merak konusu oldu. Apple bu konuda bir açıklama yapmasa da durumun nedeni kısa süre sonra anlaşıldı. Apple bu sürümler beraber kullanıcılara her hangi yeni bir özellik vermeyeceğini açıkladı. Zira indirilen sürümde de her hangi yeni bir özellik bulunmuyor sadece beta 3 sürümünde yer alan hataların bu sürümle beraber ortadan kaldırılması amaçlanmış. Haliyle beta 2 sürümünde bulunan hataların beta 3 sürümüne de yansıdığını görebiliyoruz.

 

9 Serisi İçin Beta Sürümler Devam Edecek Mi?

 

Beklenmedik bir şekilde beta 4 sürümünün yayınlanmasıyla beraber beta sürümünün devam edip etmeyeceği de merak konusu oldu. Apple’ın artık iOS 10 için çalışmalar yapması beklenirken beta sürümün devam edeceğinin de haberleri geldi. Fakat artık beta sürümlerinde her hangi bir özellik eklemesi yapılmayacak. Bunun yerine eğer beta 4 sürümünde hatalar alınmaya başlanırsa o zaman yeni bir güncelleme yayınlanacağını da belirtelim.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

iOS 9.3.3 İçin Yeni Beta Sürümü Yayınlandı