e
sv

Akıllı Telefonlarda 8 GB Ram Devri Başlıyor

1111 Okunma — 17 Haziran 2016 21:16
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı Telefonlarda 8 GB Ram Devri Başlıyor

 

Akıllı telefon teknolojilerinde birçok marka arasında kıyasıya bir rekabet var. Dünyaca ünlü firmalar arasında oluşan bu rekabet sayesinde her geçen gün akıllı telefonların yeni bir özellikle de eklendiğini biliyoruz. Tüm bu rekabet ortamında başarıyı yakalamak ve diğer firmaların bir adım önüne geçmek için Samsung, Apple, HTC, LG gibi dev firmaların sürekli yeni teknolojiler üzerinde çalıştığı da biliniyor. Dev firmaların bu şekilde yeni teknolojilerle çalışması ve sürekli akıllı telefon serilerine yeni özellikler eklemesi artık alıştığımız bir durum. Tüm bu gelişmelere karşı olarak hiç beklenmedik bir markadan da bilinen dev markaları geride bırakacak bir yenilik haberi geldi. Çin markalarından biri olan LeEco firması tarafından gelen bu habere göre artık akıllı telefonlarda da 8 GB Ram bellek kullanılacak.

 

Bilgisayara Eş Değer Bir Teknoloji

 

Son dönemde özellikle Samsung Ram konusunda kullanıcılara ekstra seçenekler sunmaya başlamıştı. Standart bir bilgisayarda yer alan 4 GB Ram miktarının de bu ölçüde daha önce birçok modelde kullanıldığını biliyoruz. Hatta Samsung ve LG ile beraber yavaş yavaş 6 GB Ram dönemine bile giriş yapmaya başlamıştık. Sadece 6 GB Ram miktarı bile tam bir devrim olarak değerlendirilirken şimdilerde 8 GB devrinin başlayacağı belirtiliyor. LeEco firması tarafından geliştirilen 8 GB Ram kapasiteli akıllı telefon modeli ise aslında tam bir canavar olarak nitelendirilebilir.

 

Le Max 2 Pro Adıyla Piyasaya Sürülecek

 

8 GB Ram modeliyle beraber akıllı telefon alanında bir ilk olacak olan telefonların Le Max 2 Pro adıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tabi ki söz konusu 8 GB Ram miktarı olunca telefonda kullanılacak olan işlemci türü de merakla beklenmeye başlandı. Henüz bu konuda LeEco her hangi bir açıklama yapmamış olsa da 8 GB Ram miktarına sahip olan cihazda en az 8 çekirdek işlemci kullanılması bekleniyor. Konuya ilişkin resmi açıklamanın ise Eylül ayında yapılması bekleniyor. Bununla beraber telefonda yer alan özelliklerin tanıtımı da yine bu dönemde yapılacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Akıllı Telefonlarda 8 GB Ram Devri Başlıyor