e
sv

Nintendo Efsanesi Geri Dönüyor

4893 Okunma — 28 Temmuz 2016 01:30
avatar

eren yilmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

90’lı yılların sonu 2000’li yılların başlarında bilgisayar ve oyun konsolları teknolojileri bu kadar gelişmeden önce atari adı verilen konsollar ile karşılaşmıştık. Bir nesli büyüten atari konsolları bugün modern oyun konsolların atası olarak da gösterilebilir. Birçok oyunu efsane haline getiren cihazlar sayesinde kullanıcılar ilk kez televizyona bağlanarak oynanan oyun konsollarıyla da karşılaşmıştı. Kullanıldığı dönemlerde büyük bir sükse yapan atariler son dönemde bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ve oyun konsollarında artık başka bir boyuta geçmesiyle beraber tarihin tozlu raflarına kaldırılmıştı. Bu noktada güncel her hangi bir atari ile karşılaşmanın mümkün olmayacağını düşünürken yaptığı atılımlarla hemen her seferinde kullanıcıları şaşırtmayı başaran markaların başında gelen Nintendo bu konuda da beklentileri geride bırakmayı başardı. Zira konsol devi yeni atarilerini duyurdu.

 

Mini NES Geliyor

 

Bir dönem en çok tercih edilen konsollardan biri olarak bilinen Nes konsolları bir kez daha yeni nesile uyarlayan Nintendo, bu konuda kullanıcılara müjdeli haberleri de vermeye başladı. Zira dev firma verdiği karar ile beraber artık Nes konsolların küçültülmüş olan versiyonlarını satışa sunacağını açıkladı. Oldukça küçük bir boyuta sahip olacağı ortaya çıkan yeni Nes konsollarıyla beraber Nintendo’nun atari deneyimini de geri getirmesi bekleniyor.

 

Mario Serisine Devam

 

Resmi Twitter hesabından duyurusu yapılan ve ilk görselleri paylaşılan Nes oyun konsolları hakkında detaylarda paylaşılmaya başlandı. Yine harici bir ekran zorunluluğunu bulunduracak olan yeni atariler HDMI bağlantısını destekleyecek. Bunun dışında özel bir oyun kolu bulunduracak olan yeni atarilerin Mario gibi efsane oyunlarında içerisinde bulunduğu 30 oyunla beraber gelecek. Sonradan oyun yüklenip yüklenemeyeceği konusunda bir bilgi verilmese de bu ihtimalin pek mümkün olmadığı düşünülüyor. Tüm bunlarla beraber 11 Kasım tarihinde kesin olarak piyasaya sürülecek olan Nes atarilerinin satış fiyatının ise 60 dolar civarında olması bekleniyor. Ülkemizde satışının yapılıp yapılmayacağı konusunda da bir açıklama bulunmayan yeni nesil atarilerin tüm bu özelliklerinin yakın zamanda belli olacağını da belirtelim. Nintendo tarafından bu konularda da bir kez daha açıklama gelecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Nintendo Efsanesi Geri Dönüyor