e
sv

LG G5 Kamera İnceleme Puanları Belirlendi

940 Okunma — 17 Haziran 2016 14:33
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

LG G5 Kamera İnceleme Puanları Belirlendi

 

Akıllı telefon pazarı her geçen gün yeni markaların sektörde yer bulmasıyla beraber biraz daha büyüyor. Adını yeni yeni duyduğumuz akıllı telefon markaları bir yana dursun, son dönemde operatörlerin bile telefonlarını görmeye başladık. Hatta artık birçok GSM operatörünün akıllı telefonları da seri haline getirildi. Giriş seviyesi ya da maksimum orta seviye olarak gösterilen bu akıllı cihazların yanı sıra bir de sektöre liderlik eden dev markaların akıllı telefonları teknoloji pazarında yer alıyor. Apple, Samsung, HTC derken şimdilerde de bu alanın en çok konuşulan markalarından biri LG olmaya başladı. İlk defa bir telefonun arka kapağını tamamen deri kaplama yaparak LG G4 ile adını duyuran LG, artık seri haline getirdiği G serisi akıllı telefonlarının sürekli yeni sürümünü de piyasaya sürmeye başladı. Bu bağlamda son olarak LG G5 telefonlarla karşılaştık. Bir önceki seriye göre çok daha gelişmiş özelliklerle donatılan LG G5’in yavaş yavaş inceleme puanları da belli olmaya başladı.

 

İlk inceleme Kamera Konusunda

 

LG G5 serisinin incelemeye alınan ilk özelliği ise kamerası oldu. Zira LG ilk defa bu seriyle beraber çift kamera teknolojisini kullandı. Arka kısımda çift kamera kullanan firma iki kameranın ortasına ise güçlü LED bir ışık yerleştirmişti. Bu alanda otorite olarak gösterilen DxOMark tarafından yapılan testlerde de yine iki kamera birden denendi. Biri 16 mega piksel bir diğeri ise 8 mega piksel olan ve kullanıcılara 135 derece açı sunan kamera teknolojisinin puanları da oldukça tatmin edici.

 

Kamera Sıralamasında İlk 5 İçerisine Girdi

 

Yapılan değerlendirmeye göre LG G5 arka kamera sistemine genel değerlendirme olarak 86 puan verildi. Bu puan ile beraber en iyi kameraya sahip telefonlar arasında 5.sıraya yerleşen LG G5’in özellikle gece çekim konusunda başarılı bir performans ortaya koyduğu belirtildi. Bunun dışında odaklama hızı da yine kameranın artı kazanan bir diğer özelliği olarak gösterildi. HDR çekim sırasında ise netliği biraz bozuluyor olması ve yüksek ışıkta parlamalar gözlenmesi LG G5 kamerasının puanını düşüren nedenler oldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

LG G5 Kamera İnceleme Puanları Belirlendi