e
sv

Xiaomi Mi Book için Geri Sayım Başladı

940 Okunma — 17 Haziran 2016 14:26
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilgisayar teknolojilerinde yeni moda çok daha küçük ve donanım olarak çok daha yüksek özelliklere sahip olan bilgisayarları piyasaya sürmek olmaya başladı. Bu bağlamda en iddialı olan firmalardan biri olan Apple ise uzun süredir MacBook serisiyle sektörde liderliği elinde bulunduran firma olmayı başarmıştı. Fakat MacBook bilgisayarların portatif yapısı ve yüksek donanım özelliklere rağmen fiyatının çok uç bir aralıkta olması kullanıcıların bu alanda yeni ürün arayışları içerisine girmeye başlamasına neden oldu. Haliyle birçok teknoloji markasın da bu alanda ürünlerini piyasaya sürmeye başladı. Bu alanda MacBook bilgisayarlara alternatif olarak Asus’un minibooklarını görmeye başlamıştık. Şimdi ise Apple MacBook bilgisayarlar için yeni bir alternatif daha duyuruldu. Daha önce üst düzey akıllı telefonlarıyla tanıdığımız markalardan biri olan Xiaomi bu alanın yeni temsilcilerinden biri olmayı planlıyor.

 

Xiaomi Mi Book Ağustos İçerisinde Satışta

 

Xiaomi Mi Book olarak adlandırılan ve minibook alanının yeni temsilcisi olarak gösterilen Mi Book bilgisayarlar bu yaz içerisinde piyasaya sürülmüş olacak. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren ise bilgisayarın fark yaratması için tanıtımda öne sürülen özelliklerde bir hayli dikkat çekici. Henüz tüm detaylar belli olmasa da şimdilik açıklanan özellikler oldukça tatmin edici.

 

Yeni Nesil İntel İşlemci

 

Bu noktada Xiaomi Mi Book bilgisayarlarda ilk dikkat çeken özellik ise işlemciler olacak. İntel’in i5 ve i7 serilerini iki farklı model ile kullanıcılara sunacak olan Xiaomi Mi Book, bununla beraber İntel’in son nesli olan 6.nesli kullanacak. Ayrıca minibook içerisinde 8 GB miktarına kadar Ram bulunabilecek. İki farklı model olarak piyasaya çıkacağı düşünülen Xiaomi Mi Book bir serisi 12.5 inç ekran boyutuna sahip olurken bir diğer serisi ise 13.3 inç ekran boyutuna sahip olacak. İki ürün arasında ise 100 dolar gibi bir fark olacağı düşünülüyor. Xiaomi Mi Book için düşünülen standart fiyatın ise 450 dolar civarında olması bekleniyor. Fakat henüz fiyat konusunda da resmi bir açıklama yapılmadı. Fiyat bir miktar daha yukarı çıkabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Xiaomi Mi Book için Geri Sayım Başladı