e
sv

Lumia 950 Ve Lumia 950 XL İçin Yeni Güncelleme Geldi

927 Okunma — 03 Temmuz 2016 17:53
avatar

murat demirhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft’un yazılımdan sonra akıllı telefon alanına girişi Nokia firmasını satın almasıyla başlamıştı. Her ne kadar son dönemde Microsoft’un kendi ürettiği serileri görmeye başlasak da bu satın almadan önce Nokia tarafından üretilen bazı modellerinde Microsoft adı altında devam serileri yapıldı. Tüm bu serilere devam kararı alan Microsoft telefonlara güncelleme desteğini de kesmedi. Özellikle Windows Phone işletim sisteminin kolay güncellenebilir yapısı sayesinde Microsoft’un akıllı telefon serilerine de sürekli yeni güncellemeler getirdiğini görmeye başladık. Bu noktada son güncelleme ise Lumia 950 serisi için yayınlandı. Lumia 950 ve Lumia 950 XL serisi için yayınlanan yeni güncelleme ise içerisinde birçok yeniliği de barındırıyor.

 

En Büyük Yenilik Çift Tıklama İle Uyandırma Oldu

 

Microsoft’un bu noktada getirdiği en büyük yenilik ise erişilebilirlik özellikleri hakkında oldu. Zira dev firma yayınladığı güncellemeyle beraber artık Lumia 950 serisine de çift tıklama özelliği getirdi. Telefonun çok daha kullanışlı bir hale gelmesine olanak sağlayan yeni güncelleme sayesinde Lumia 950 ve Lumia 950 XL telefonlarda artık ekrana çift tıklandığında otomatik olarak telefon uyandırılabiliyor. Ekstra her hangi bir sensöre ihtiyaç duymadan kullanılabilecek olan özellik sayesinde artık Lumia 950 serisi de bir üst modelde yer alan özelliklere kavuşmuş olacak.

 

Tüm Sistem Açıkları Kapatıldı

 

Bununla beraber Lumia 950 serisinde yer alan işletim sistemi diğer Windows Phone sürümlerine göre biraz eskimeye başlamıştı. Bu durum özellikle güvenlik konusunda da sıkıntılar yaşatmaya başlamıştı. Telefonda işletim sisteminden kaynaklı olarak oluşabilecek güvenlik sorunlarına karşı ise Microsoft yeni güncellemede birçok önlem aldığını açıkladı. Tüm güvenlik açıklarının kapatılmasını sağlayacak olan yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar Google’ın yayınladığı son güvenlik yamalarını da alabilecek. Bu konuda da kullanıcılara ekstra avantaj sağlayacağı düşünülen Microsoft’un büyük yenilikler getiren yeni uygulaması hakkında tek kötü yan ise sınırlı verilmesi oldu. Zira güncelleme şuan için tüm bölgeler için açık değil. OTA üzerinden yapılacak güncellemeyi beklemek istemeyen kullanıcılarında Microsoft’un sitesinden güncellemeyi indirebileceklerini belirtelim.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Lumia 950 Ve Lumia 950 XL İçin Yeni Güncelleme Geldi