e
sv

Chromecast 30 Milyon Satış Rakamını Aştı

945 Okunma — 02 Ağustos 2016 02:09
avatar

sezer dagdeviren

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknoloji dünyasının en gözde şirketlerinden biri olan Google, pazara çıkardığı yeni ürünler ile isminden sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

İnternet devi Google’un CEO’su Sundar Pichai bu sene ikinci çeyrek finansal raporları için özel olarak gerçekleştirdiği etkinlikte Chromecast cihazın 30 Milyon satış rakamını aştığını duyurdu. 1. Çeyrek finansal raporlarına göre 25 milyon miktarında satış yapan Chromecast sadece iki aylık süreçte 5 Milyon satış gerçekleştirdi. Google şirketi geçtiğimiz senenin bitimine yakın yeni model Google Chromecast’ları pazara çıkarmıştı. Chromecast 2 ve Chromecast Audio ismi ile pazara çıkarılan ürünler kullanıcıların kablosuz aktarım deneyimlerini en üst seviyeye taşımayı başardı.

Chromecast 2 cihazlar mevcut olduğu TV veya monitör üstünden, PC, akıllı telefon veya tablet üzerindeki video, fotoğraf gibi içeriklerin kullanıcılar tarafından görülebilmesi imkanı yaratıyor. Diğer yandan Chromecast Audio ise evinizde mevcut olan ses sistemleri ile bağlantı kurup, kullanıcıların telefon veya tabletlerinde mevcut müzikleri kablosuz olarak kullanıcıların dinleyebilme olanağı sunuyor. Yetkililer Chromecast cihazların en çok ilgi görme sebebinin düşük fiyat etiketinin olduğunu belirtiyorlar. Chromecast 2 ve Chromecast Audio ABD’de 45 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Türkiye’de ise satışlar yurt dışı üzerinden anlaşmalı kargolar aracılığı ile gerçekleşebiliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Chromecast 30 Milyon Satış Rakamını Aştı