e
sv

MacBook Pro İçin Yeni Detaylar Geliyor

958 Okunma — 29 Haziran 2016 17:15
avatar

nuray duru

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple tarafından Eylül ayında yapılacak olan tanıtımda birçok yeni Apple ürünü tanıtılacak. Bu ürünler arasında en çok merak edilenleri ise iPhone 7 ve MacBook Pro bilgisayarlar.  Bu noktada zaten iPhone 7 için birçok detayın ve sızıntı haberinin geldiğini biliyoruz. Fakat şimdilerde yine Eylül ayında tanıtılacak olan MacBook Pro içinde yeni sızıntılar gelmeye başladı. Gelen ilk sızıntı haberleri genelde MacBook Pro’nun tasarımıyla ilgili olurken son gelen haberler ise tamamen teknik konularla ilgili oldu. Zira son gelen haberlere göre MacBook Pro içerisinde sadece güçlü donanımları değil bunun yanında yeni teknolojileri de barındıracak.

 

Touch ID Artık MacBook Pro İçinde Kullanılacak

 

Daha önce iPhone serilerinde parmak izli giriş teknolojisine geçen Apple, parmak izinin çok daha güvenilir bir giriş yöntemi olması ve telefonu kişiselleştirmesi açısından oldukça başarılı bir teknoloji olduğunu açıklamıştı. Nitekim iPhone serisinde kullanılan parmak izi teknolojisi kullanıcılarında büyük oranda beğenisini kazanmayı başarmıştı. iPhone serisinde Touch ID denen bu teknolojinin beklenen başarıyı vermesiyle beraber Apple artık MacBook Pro üzerinde de parmak izi teknolojisi kullanacaklarını açıkladı. Bilgisayara giriş için kullanılabilecek parmak izi teknolojisi güvenlik içinde kullanılacak. Yeni sistemin başka birçok ayarda da geçerli olabileceği düşünülüyor. Tüm yeniliklerde bununla sınırlı kalmayacak.

 

OLED Klavye Menüsü

 

Parmak izi teknolojisinin yanı sıra MacBook Pro’nun yeni serisinde artık klavye bölümünün de değiştirileceği belirtiliyor. Sadece ana klavye bölümünde değil F tuşlarının hemen üst kısmında da yeni değişimler yapılacak. Yapılan değişiklikle beraber artık klavyenin üst bölümünde dokunmatik OLED ekranlar yer alacak. Kullanıcılar bu OLED ekran üzerinden dokunmatik ekranı kullanarak kısa yoldan uygulamalara gidebilecek. MacBook Pro’nun çok daha üst düzey bir kullanım sunmasına izin veren OLED ekranla beraber artık kullanıcıların klavye teknolojisinde de en iyi çözümlere ulaşması amaçlanıyor. Geri kalan birçok detayın ise Eylül ayında yapılacak olan tanıtımla beraber belli olması bekleniyor. Yeni teknolojileri ve yeni sistemleri görmek içinde mutlaka Eylül ayı içerisinde yapılacak tanıtımı beklemek gerekli.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

MacBook Pro İçin Yeni Detaylar Geliyor