e
sv

Huawei Mate 9 Oldukça İddialı Geliyor

725 Okunma — 29 Haziran 2016 17:02
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sonbahar aylarının yaklaşmasıyla beraber akıllı telefon yelpazesine katılacak yeni nesil akılı telefonlarda bir bir tanıtılmaya başlandı. Bu sene Sonbaharda tanıtılacak olan akıllı telefonlar ise sektörün en çok beklenen telefonları olacak. Başta iPhone 7 için tanıtım yapılacağı düşünülürken bunun dışında Huawei, HTC gibi dev markalarında tanıtımlarının yapılması bekleniyor. Bu noktada IFA 2016 etkinliğinde yeni akıllı telefonlarını tanıtacağı düşünülen markalardan birisi de Çinli teknoloji devi Huawei. bursa eskort Akıllı telefon serileriyle fiyat performans dengesini oldukça iyi kuran Huawei bu şekilde sektörün aranan firmalarından da biri haline gelmişti. Zira serinin yeni telefonlarının da bu kadar merakla beklenmesinin nedeni de bu. Tüm bunlarla beraber bu sene IFA 2016 etkinliğinde Huawei Mate 9 telefonunun tanıtılacağı düşünülüyor.

 

Serinin Yeni Telefonu Teknik Özellikleriyle Göz Dolduracak  

 

Telefonun belli olan ilk detaylarına göre yeni seride donanımsal olarak büyük yenilikler kullanıcıları bekliyor. Bu konuda Huawei öncelikle kamera teknolojileri konusunda dev adımlar atacağını belirtti. Yeni seriden gelen ilk sızıntı bilgilerine göre Huawei Mate 9 ile artık çift kamera dönemine geçilecek. Daha önce benzerine pek rastlanılmamış olan yeni bir çift kamera teknolojisi kullanacağı yönünde bilgiler verilen Huawei Mate 9’nin 360 derece çekim yapabileceği de konuşuluyor. Çift arka kameranın bu noktada kullanıcılara bir hayli yardımcı olacağı kesin. Geliştirilmiş çift kamera desteğinin yanı sıra kameraların 20 mega piksel olacağı da bir başka iddia. Kamera konusunda kullanıcılara oldukça iyi çözümler sunacağı düşünülen Huawei Mate 9’un bunun dışında işlemcisinin de Kirin 960 olması bekleniyor.

 

6G RAM İddiası

 

Telefon hakkında son iddia ise 6 GB RAM miktarına sahip olacağı oldu. Huawei markasına oldukça yakın olan kaynaklardan gelen bilgilere göre dev marka işlemciyi daha iyi destekleyebilmek için 6 GB bellek miktarını kullanmayı tercihe edecek. Tüm bu iddialarla beraber üst segment akıllı telefonlara bir yenisini ekleyecek gibi gözüken Huawei’nin IFA 2016 etkinliğinde merak edilen tüm teknik detayları vereceği de düşünülüyor. Tabi bunun için mutlaka etkinliği beklemek gerekiyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Huawei Mate 9 Oldukça İddialı Geliyor