e
sv

Suç Dünyasına Mafia 3 İle Yeniden Dönülecek

751 Okunma — 29 Haziran 2016 16:53
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gerek hikaye gerekse de diğer oyunlardan ayrılan yapısı sayesinde Mafia oyunu bir anda kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Serisinin ilk oyununda tam olarak suç dünyasına giriş havası veren Mafia oyununda 2K Games elde ettiği başarı ve hikayenin devam etmesinin gerekliliğiyle beraber ikinci oyunu yani Mafia 2’yi piyasa sürmüştü. Genel olarak hikaye ve oynanışın aynı yapıya sahip olduğu Mafia 2 bu kez grafik ve oynanış dinamikleri sayesinde birinci oyunun çok daha üstüne çıkmayı başarmıştı. Oyunda genel olarak hakim olan yapı daha çok suç dünyası üzerine kurulmuş ve tam olarak kullanıcılara açık dünya oyunu olarak bir sunum yapılmamıştı. Bu yapı ise oyunun asıl beğeni toplayan yapısı oldu diyebiliriz. Zira 1940’lı yıllarda geçen ve o dönemi yansıtan bir hikaye oyunun atmosferinin oyuncuları bir hayli etkilemesine neden olmuştu. Elde ettiği tüm bu başarı sonrasında tam 6 yıl sonra bu sene 2K Games efsane seriye devam edeceğini açıkladı. Serinin hayranlarını epey sevindiren haberle beraber Mafia 3 için detaylarda merakla beklenmeye başladı. Zira yeni oyun için açıklanan ön bilgilerde bir hayli ilginç.

mafia-3-haberacik-2

Hikaye Artık Kesin Olarak Değişiyor

 

Serinin ilk iki oyununda 2K Games kullanıcıları doğrudan suç dünyasının içerisine sokmuştu. Bu kez üçüncü oyunda ise hem kullanıcıları üzecek hem de bir yandan da sevindirecek bir hikaye yapısı karşımıza çıkacak. Hemen belirtelim ana karakterimiz değişiyor. Lincoln adı verilen ana karakterini canlandıracağımız oyunda amacımız bu kez intikam almak olacak. 1989 yılında geçecek olan oyunda Lincoln karakterimiz 1989 yılında evine dönen Vietnam savaş gazisi. Savaştan sonra yaşadığı şehir New Orleans’a dönen Lincoln’un bu tarihten sonra mafya dünyasına katılmasını konu alacak olan hikayede asıl konu ise İtalyan mafyasının Lincoln’un babasını ve kardeşini öldürmesiyle ortaya çıkacak. Bundan sonra karakterimizin intikam çabasına yardımcı olacağız.

mafia-3-haberacik-3

Grafikler Ve Oynanış Yapısı Kafaları Karıştırdı

 

E3 2016 fuarında da oynanış videosu yayınlanmış olan Mafia 3 teknik konularda ise biraz kafaları karıştırmayı başardı. Zira oyunda daha çok GTA tarzı bir açık dünya oynanışı olması ve bu yapının oyunun ruhunu biraz bozması şimdiden eleştiri aldı. Ayrıca oyundan yüksek grafikler beklenmesine karşın açıklanan sistem gereksinimlerinin de yeni nesle göre oldukça ideal olarak gösterilebilecek cinsten. Haliyle bu noktada Mafia 3’ün nasıl bir grafik yapısına sahip olacağı da merak konusu. Tüm bunları öğrenmek için ise 29 Aralık çıkış tarihini beklemek gerekiyor.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Suç Dünyasına Mafia 3 İle Yeniden Dönülecek