e
sv

Call of Duty: Infinite Warfare Şimdiden Eleştiri Almaya Başladı

711 Okunma — 29 Haziran 2016 16:10
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

FPS oyun kategorisinde en köklü geçmişe sahip olan oyunların başında Call of Duty geliyor. İlk oyununu 2003 yılında kullanıcılarla buluşturan Call of Duty, bu tarihten itibaren oyun dünyasının en çok aranan oyunlarından biri olmayı da başarmıştı. Oluşturulan savaş atmosferi dönemin oyunlarına bakıldığı zaman o kadar iyi yansıtılmıştı ki bir dönem Call of Duty sadece oyun olmaktan çıktı. Oyunun bu kadar çok sevilmesinin ardından ise hemen devam serilerine karar verilmişti. İlk oyunun 2 yıl sonrasında hemen ikinci oyunun piyasaya sürülmesiyle beraber artık her sene yenisi beklenen bir oyun halen gelen Call of Duty hala yayınlanmaya da devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde de duyurulan serinin yeni oyunuyla beraber Call of Duty 2016 yılına da damga vurmaya çalışacak. Serinin yeni oyunu ise Call of Duty: Infinite Warfare olarak adlandırıldı.

Call-of-Duty-Infinite-Warfare-haberacik-1

Beklenen Yapı Bir Türlü Oluşturulamadı

 

Büyük umutlarla beklenen Call of Duty: Infinite Warfare E3 2016 fuarında da resmi bir şekilde tanıtıldı. Fakat oyunun tanıtılması serinin hayranlarını sevindirmek yerine tam tersi olarak serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Zira son oyunda hemen her kullanıcı 1. Dünya Savaşına geri dönüş yapılmasını bekliyordu. Fakat Infinity Ward, bekleneni vermedi ve tam tersi olarak bu kez hikayeyi uzaya taşıdı. Gerçek üstü bir hikayeye sahip olan serinin yeni oyununun uzayda geçiyor olması bununla beraber gerçeği yansıtmayan ekipmanların kullanılıyor olması oyuncuları epey bir üzdü. Bir önceki seride de benzer bir hikaye tercih eden Infinity Ward bu nedenle yine eleştiri almış ve beğenilmemişti.

Call-of-Duty-Infinite-Warfare-haberacik-2

Call of Duty: Infinite Warfare Şimdiden Bir Rekora İmza Attı

 

Oyun henüz yayınlanmadan rekorlar kırmaya da başladı. 4 Kasım 2016 tarihinde yayınlanacak olan oyunun tanıtım videosu YouTube video paylaşım platformuna da eklenmişti. Tamamen uzak geleceği konu alan serinin yeni oyununun yayınlanan bu fragmanı ise beğenilmeme rekoru kırdı. YouTube tarihinde en çok beğenilmeme oyu alan ikinci video olmayı başaran fragman oyuna da ilgi gösterilmeyeceğinin kanıtı oldu gibi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Call of Duty: Infinite Warfare Şimdiden Eleştiri Almaya Başladı