e
sv

For Honor Ubisoft’a Duyulan Ön Yargıları Kıracak

736 Okunma — 29 Haziran 2016 15:50
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En başarılı oyun stüdyolarından biri olan Ubisoft, son dönemde tek tüze oyunlar çıkardığı gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Ubisoft ise bu algıyı kırabilmek için E3 2016 fuarında beğeni toplayan yeni oyunlarını tanıttı. Ubisoft tarafından tanıtımı yapılan en başarılı oyunlardan biri ise For Honor oldu. Daha önce benzerine pek rastlamadığımız bir orta çağ oyunu olarak gösterilen For Honor eğer bekleneni verebilirse bu zaman kadar Ubisoft’un en beğenilen oyunlarından biri olmayı başaracak gibi. Zira oyunun tanıtımına bile büyük oranda ilgi gösterildiğini söylemek gerekiyor. Oyunun tanıtımda verilen detaylar ise bir hayli ilginç.

for-honor-ubisoft-haberacik-1

Üç Farklı Millet Üç Farklı Oynanış

 

For Honor tanıtımda ilk dikkati çeken şey oyunda yer alan yapı oldu. Genel olarak tüm tanıtım videolarında da yer aldığı gibi oyunda üç farklı miller kullanılmış. Yani oyunda ister şövalye iste viking isterseniz de samurayları kontrol edebileceksiniz. Haliyle bu üç farklı yapı oyunun hikayesine de doğrudan etki edecek. Henüz hikayesi tamamlanmayan oyunun hikaye temellerinin bu üç millet arasındaki mücadele olacağı ise yayınlanan videolara yansımış durumda. E3 2016 Fuarında da yayınlanan sinematik videoda hikayeye ilişkin detaylar yavaş yavaş belli olmaya başlasa da henüz bu konuda net bir açıklama bulunmuyor.

for-honor-ubisoft-haberacik-2

Savaş Animasyonları Oyuna Damga Vuracak

 

Oldukça etkileyici olması beklenen hikayeyle beraber yavaş yavaş belli olan bir diğer detay ise oyunun dinamikleri oldu. Yayınlanan videolarda da net bir şekilde yansıtılan dinamiklerin oldukça başarılı olduğunu söylemek gerekiyor. Zira E3 2016 sonrasında yayınlanan oynanış videosunda da dinamiklerin ne kadar başarılı olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Bu yönü ile FPS türüne yeni bir soluk getirmesi beklenen oyunun dövüş animasyonlarının çeşitliliği ise yine beğeni toplayan bir diğer nokta oldu. Şuan için teknik konularda da çok fazla detay paylaşımında bulunulmamasına karşın 14 Şubat 2017 yılında piyasaya sürülecek olan For Honor ile Ubisoft istediğini almayı başaracak gibi. Zira yayınlanan iki oyun videosuna da gösterilen tepkiler bir hayli olumlu.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

For Honor Ubisoft’a Duyulan Ön Yargıları Kıracak