e
sv

Watch Dogs 2 Açık Dünya oyunlarına Yeni Bir Soluk Getirecek

867 Okunma — 28 Haziran 2016 18:33
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Açık dünya oyunlarında pek fazla seçenek bulunmuyor. Aslında bu türde sayı olarak birçok oyun var fakat başarılı yapım sayısı ne yazık ki oldukça sınırlı. Haliyle aslında açık dünya kategorisi oyunlarında ciddi bir açığın olduğunu da söylemek gerekiyor. Son dönemde GTA’nın yaptığı hamlelerle beraber artık bu açığın kapanması noktasında da ciddi gelişmeler yaşandı. Tabi sadece GTA değil artık bu alanda yeni yapımlarda görmeye başladık. Bunlardan birisi de daha önce çok fazla benzerine rastlanmamış olan Watch Dogs oyunu oldu. Ubisoft tarafından geliştirilen açık dünya kategorisinde yer alan oyun aslında benzer oyunlardan çok farklı bir yapıya sahipti. Hacker yetenekleri üzerine kurulu senaryosuyla fark yaratmayı başaran Watch Dogs şimdilerde ise ikinci oyunuyla gündemde.

 

Watch Dogs 2 Devam Serisi Olmayacak

 

15 Kasım tarihinde tüm platformlarda satışa sunulacak olan oyun bu kez birinci oyunun devamı niteliğinde de olmayacak. Hikayemiz tamamen değişecek. Yeni oyunda Marcus isimli bir karakteri canlandıracağız ve bu karakterin amacı suçsuz yere kendisini hapse attıranlardan intikam almak olacak. Hikayesi tamamen değişecek olan oyunun aslında an yapısı da bir hayli değişecek. San Fransisco şehrince geçen hikayede yaşayan bir şehre hükmedeceğiz. Yani eski oyunda olduğu gibi sadece belli başlı objeler değil tüm objeler etki tepki olayına açık hale geliyor. Şehrin bir bölümünde yürürken konuşan insanlar, kavga edenler, drone kullanan çocuklar kısacası yaşayan bir şehir göreceğiz.

 

Grafikler Tamamen Değişiyor

 

Bununla beraber en az hikaye kadar grafiklerde de değişikliğe gidilmiş. E3 2016 fuarında tanıtımda kullanılan video ve yayınlanan görsellerde de yer aldığı gibi grafikler bir hayli başarılı olacak. Şimdiden grafik konusunda eski oyuna göre çok daha iyi çözümler sunacağı kesinleşen Watch Dogs 2 bunun aynında aktif bir oyun yapısına da sahip olacak. Örneğin oyun içerisinde kullandığınız sosyal medya uygulamalarında ne kadar takipçi kazanırsanız o kadar fazla silaha ve popülariteye sahip olacaksınız. Tüm bu özellikleriyle beraber Watch Dogs 2 kesinlikle isteneni verecek gibi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Watch Dogs 2 Açık Dünya oyunlarına Yeni Bir Soluk Getirecek