e
sv

Titanfall İkinci Oyunuyla Geri Dönüyor

729 Okunma — 28 Haziran 2016 18:14
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

EA Games tarafından yayıncılığı yapılan başarılı oyun Titanfall, geçtiğimiz senelerde piyasaya sürülmüş ve savaş atmosferiyle beğeni kazanmıştı. Sadece çoklu oyuncu modu bulunan Titanfall bu yönü ile aslında güncelliğini de korumayı başarmıştı. Genel olarak kullanıcılara robotlar ve pilotlar olarak iki sınıfı sunan oyunda FPS yapısının farklı bir açıdan ele alınması da sektörde fark yaratılmasını başarmıştı. Tüm bu yönü ile kullanıcılardan beğeni toplamayı başarmasıyla beraber oyunun devam serileri de beklenmeye başlanmıştı. Beklenen haber ise yapımcı Respawn Entertainment tarafından geldi. Oyunun yapımcılığını üstlenen Respawn Entertainment Titanfall 2 için hazırlıklara başladığını açıkladı.

titanfall-geri-donuyor-haberacik-1

Yeni Oyun Hikaye Eksikliğini Giderecek

 

Oyunun yayın haberinin verilmesinin ardından yavaş yavaş oyunda yer alacak olan detaylarda belli olmaya başladı. Son olarak E3 2016 fuarında yapılan tanıtımla beraber neredeyse tüm detayları ortaya çıkan Titanfall 2 için kullanıcıları sevindiren en önemli detay ise hikaye modu oldu. İlk oyunun en büyük eksikliklerinden biri olan Story mod yani başka bir söylemle hikaye modu Titanfall 2’nin ana yapısını oluşturacak. Oyuncular artık savaşın neden başladığını ve savaşın taraflarının hikayelerinin neler olduğunu görebilecek. Bunun dışında çoklu oyuncu moduda geliştirilmiş bir şekilde yeniden oyunculara sunulacak.

titanfall-geri-donuyor-haberacik-2

Grafikler Çok Daha Detaylı

 

İlk oyunda kullanılan oyun motoru Source sayesinde dinamik oynanış yapısı oldukça başarılı olarak kullanıcılara yansıtılabilmişti. Bunun yanında grafiklerde de 2014 yılı için beklenen seviyeye çıkılmıştı. Zaten bu durum inceleme puanlarına da doğrudan yansımıştı. İlk oyunda var olan bu yapının ikinci oyunda da aynen korunacağı düşünülüyor. Oyun dinamikleri bir yana dursun yeni seride grafikler konusunda Titanfall 2’nin çok daha başarılı olması bekleniyor. E3 2016 fuarında yayınlanan videolardan da bu durumu net bir şekilde görebiliyorsunuz.

titanfall-geri-donuyor-haberacik-3

Pilot Yetenekleri Ve Titan Çeşitleri Artıyor

 

Oyunda hikaye modunun bulunacak olması yeni bazı ana karakterlerin oyuna girmesini sağlayacak. Bu durumda da yeni birçok karakter özelliğiyle karşılaşacağız. Bunun dışında yeni pilot yetenekleri ve Titan çeşitlerinde de büyük oranda artış yaşanacak. Tüm bu yenilikleriyle beraber Titanfall 2’nin 28 Ekim tarihinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Titanfall İkinci Oyunuyla Geri Dönüyor