e
sv

PES 2017 Bu sene FİFA Serisine Yetişebilecek Mi?

925 Okunma — 27 Haziran 2016 23:15
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Futbol oyunu denildiği zaman akla gelen iki firma var. Biri FİFA serisi ile artık efsaneler arasına adını yazdırmış olan EA Games, bir diğeri ise PES ile kendi kitlesini oluşturmuş olan KONAMI. Her iki firmanın da bu alanda en çok tercih edilen oyunların sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Haliyle futbol oyunları alanında da iki seride birbiriyle ezeli rekabet halinde. Son 3-4 yıldır ise bu rekabetin galibi her seferinde EA Games’in ürettiği FİFA oldu. Hem gerçekçiliği hem de oynanış dinamikleri konusunda kullanıcılara birçok ayrıcalık sunan FİFA, ayrıca takım lisanları ve dil destekleriyle de bir hayli beğeni toplamış ve PES’in önüne geçmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz sene de değişmeyen bu durumu bu sene değiştirmek için KONAMI harekete geçti. PES 2017 ile beraber artık FİFA serisi yakalanmaya çalışılacak.

pes-2017-haberacik-2

Dinamik Oyuncular Ve Futbolcuya Göre Değişen Kullanım

 

PES 2017 ile beraber serinin yapısının bir hayli değiştirileceği de belirtiliyor. Daha önceki serilerinde oyun dinamikleri ve oynanış konusunda bir türlü isteneni vermeyen PES, serinin yeni oyununda bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Zira PES 2017 ile beraber artık oyunculara dinamik kontrol sistemi verilecek. Bu sayede artık kullanıcılar ikili mücadelelerde ve düz koşularda daha gerçekçi bir yapıya sahip olacak. Bunun dışında serinin yeni oyununda her futbolcunun topa karşı hareketleri değişik olacak. Eğer futbolcunun değerlendirme puanları yüksekse o zaman çok daha isabetli paslar, çok daha iyi rop kontrolleri sağlayabileceksiniz.

pes-2017-haberacik-3

Şut Ve Kaleci Yapısı Değiştiriliyor

 

PES’in bir önceki serilerinde en çok eleştirildiği noktalardan bir tanesi kaleci hataları olmuştu. Kalecilerin bazı pozisyonlarda hareketsiz bile kaldığının görünmesi üzerine PES 2017 oyununda da bu alanda yeni bir çalışma yapıldı. KONAMI tarafından yapılan açıklamayla beraber yeni seride daha önce hiçbir seride olmadığı kadar başarılı kaleci dinamiklerinin kullanılacağı belirtildi. Bununla beraber kaleye gelen şut yapısının da değiştirileceğini belirten firma, hem kurtarma dinamiklerinin hem de şut dinamiklerinin daha gerçekçi olacağını belirtmiş oldu. Tüm bu özellikleriyle beraber PES bu kez FİFA’yı yakalayabilecek mi merak konusu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

PES 2017 Bu sene FİFA Serisine Yetişebilecek Mi?