e
sv

Mount & Blade II: Bannerlord Orta Çağın Kapılarını Aralayacak

721 Okunma — 27 Haziran 2016 23:04
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Avrupa’yı sallamayı başaran Türk oyun geliştirici Taleworlds, en başarılı oyunlardan biri olarak gösterilen Mount & Blade oyunuyla beraber durdurulamaz bir çıkış yakalamıştı. Dev oyun firmalarına kafa tutabilecek boyuta gelen firma kısa süre içerisinde Mount & Blade oyununu da bir seri haline getirmişti. Oyunun çıkış yapılan ilk versiyonu 0.800 ismiyle adlandırılmış ve oyun kısa süre içerisinde tüm oyun dünyasının gündemine oturmuştu. Elde edilen başarıyla beraber hemen ikinci oyununu daha doğrusu güncelleştirilmiş versiyonu piyasaya süren firma tüm bunların ardından Mount & Blade Warband ile artık kendisine kalıcı bir yer edinmişti. Sürekli yeni geliştirilen modlar sayesinde güncelliğini de koruyan seri şimdilerde yeni üyesiyle gündemde. İlk tanıtımı E3 fuarında yapılan serinin yeni oyunu Mount & Blade II: Bannerlord oldukça iddialı bir tanıtımla gündeme geldi.

 

Yapay Zeka Artık Düşünebiliyor

 

Mount & Blade II: Bannerlord tanıtımına damga vuran değişiklikler serinin hayranlarını şimdiden heyecanlandırdı. Zira serinin ilk dikkat çeken yeniliği ise yapay zeka oldu. Bir önceki oyunda bir hayli eleştirilen yapay zeka Mount & Blade II: Bannerlord’un en büyük silahı olacak. Yapılan tanıtımlara yansıyan detaylara göre artık bilgisayar kullanıcının saldırı verileri yorumlayabilecek. Kale kuşatmaları, meydan savaşları ve kale savunmalarında geçerli olacak olan yeni yapay zekaya göre bilgisayar kullanıcının saldırı ve savunma alışkanlıklarına göre savaş düzeni alabilecek. Haliyle savaşlarda bir hayli gerçekçi olacak.

 

Yeni Savunma Ve Kuşatma Birimleri Geliyor

 

Bu kez çok daha farklı bir yapıyla modellenen kalelerle beraber artık oyuna yeni savunma birimleri ve saldırı birimleri gelecek. Daha önceki serilerde yine tepkilere neden olan kale kuşatması ve kale savunması yapısı da bu şekilde çok daha iyi bir hale getirilecek. Zira artık kullanıcı kapı kırmak için koç boynuzları, mancınıklar, kuşatma kuleleri kullanabilecek. Bunun dışında savunma kısmında da otomatik ok makineleri, kızgın yağlar gibi ekstra önlemler yer alacak. Tüm bu yapıyla beraber oynanabilirliği oldukça arttıracağı düşünülen Taleworlds, Mount & Blade II: Bannerlord ile seriyi zirveye taşımayı başaracak gibi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Mount & Blade II: Bannerlord Orta Çağın Kapılarını Aralayacak