e
sv

Resident Evil 7 Serinin En Korkutucu Oyunu Olacak

739 Okunma — 26 Haziran 2016 15:48
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Aynı isimli sinema filminden konu edinerek piyasaya sürülmüş olan Resident Evil korku oyunu en az filmi kadar ses getirmeyi başarmıştı. Dünyaya yayılan ve insanları zombiye çeviren bir virüsün konu edindiği oyunun ilk versiyonunun beklenenden çok ilgi görmesi kısa süre içerisinde oyunu bir seri haline dönüştürmüştü. Önce Resident Evil 2 ardından 3,4,5 derken şimdilerde serinin son oyunu Resident Evil 7 yakın zamanda piyasaya sürülecek. Hem konsollar hem de bilgisayar oyuncuları için piyasaya sürülecek olan Resident Evil 7 hakkında ilk detaylar ise E3 2016 fuarında verildi. Fuarda 3 dakikalık bir tanıtım videosunun yayınlanmasıyla beraber oyunun detayları da ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan detaylara göre ise Resident Evil serisinin en iddialı oyunu geliyor.

 

Resident Evil 7 Çok Daha Dar Bir Alanda Geçecek

 

Oyunun belli olan ilk detaylarından biri oynanış ile alakalı oldu. Serinin bir önceki oyunun da oldukça geniş bir alan kullanıcıya bırakılırken, bu kadar geniş bir alanın kullanılması oyunun korku yönünü biraz daha azaltmıştı. Korku yöne azalan oyun bu nedenle az da olsa eksi puan almıştı. Yapım eleştirileri göz önüne almış olacak ki artık oyun çok daha dar bir alanda geçecek. Kullanıcının da doğrudan bu alanda aktif bir şekilde rol alması gerekecek. Aniden karşımıza çıkan zombileri düşünecek olursak dar alanlarla beraber Resident Evil 7 için korku unsurunun bir hayli artırılacağını söylemememiz mümkün.

 

Grafikler Çok Daha Sağlam

 

Bununla beraber serinin son oyununda korkuyu kullanıcılara daha rahat yansıtmak için kullanılacak olan grafiklerinde bir hayli yüksek tutulacağı belirtiliyor. Oyunun genel yapısının karanlık bir ortamda geçmesine karşın detaylar üzerinde ciddi bir çalışmanın yapıldığı da Resident Evil 7 için yayınlanan tanıtım videosunda net bir şekilde anlaşılacak. Bu nedenle kullanıcının çevresini sürekli araştırması ve çevresinde yer alan objeleri bulması hayatta kalması içinde bir hayli önemli hale gelecek. Zira artık oyun bu noktada oldukça zorlaştırılmış. Tüm platformlar için yakın zamanda çıkış yapacağı düşünülen Resident Evil 7 sadece bu detaylarla bile oldukça iddialı bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Resident Evil 7 Serinin En Korkutucu Oyunu Olacak