e
sv

Mirror’s Edge: Catalyst Bekleneni Veremedi

697 Okunma — 26 Haziran 2016 12:55
avatar

eren yilmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

EA Games tarafından yayınlanan ilk oyunu ile bir anda kendisine bir hayran kitlesi oluşturan Mirror’s Edge farklı hikayesi ve alışılagelmişin dışına çıkan oynanış dinamikleriyle bir anda oyun dünyasında kendisine kalıcı bir yer edinmişti. Elde ettiği başarı sayesinde EA Games tarafından hemen yenisi gelecek diye düşünülen oyun için beklenen olmadı. Zira uzun yıllar geçmesine rağmen EA Games, oyunun hayranlarını sevindirecek bir haber vermemiş ve bu nedenle oyunun bittiği düşünülmüştü. Her ne kadar hikayenin devamı olsa da yeni oyunun bir türlü gelmemiş olması kafaları karıştırmıştı. EA Games ise uzun bekleyişi geçtiğimiz aylarda son verdi. Mirror’s Edge: Catalyst olarak tanıtılan serinin yeni oyunu bir anda Mirror’s Edge’in yeniden gündeme gelmesine neden oldu.

mirrors-edge-catalyst-bekleneni-veremedi-2

Hikaye Aynı Konu Üzerine Kurulu

 

Genel olarak oyunun hikayesinde ise bir değişiklik yapılmadı. İlk oyunda olduğu gibi koşucular adı verilen özel insanları konu alan Mirror’s Edge: Catalyst, orijinal hikayesine rağmen oyunda isteneni bir türlü veremedi. Yayın zamanda piyasaya sürülen oyunda özellikle hikayenin oyunculara anlatımı için kullanılan videolardaki kopukluk tepki çekti. Bunun dışında yeni oyunda tanıtımlara göre bir hayli aksiyon ve çatışmaların yaşanacağı düşünülüyordu. Fakat oynanışa bakıldığı zaman aslında hiç böyle bir yapının olmadığı ortaya çıktı. Zira karakterin sürekli atlayıp zıplayan birini yansıtması eleştirilerin hedefi haline gelmesine neden oldu.

mirrors-edge-catalyst-bekleneni-veremedi-3

Grafikler Tanıtımların Altında Kaldı

 

Bununla beraber Mirror’s Edge: Catalyst oyununda tek sorunun hikaye olmadığını da söylemek gerekiyor. Hikaye dışında oyunun videolarda gösterilen grafiklerden çok daha geride olduğunu da söylemek gerekiyor. Yeni nesil oyun konsollarına göre biraz aşağıda kalan grafiklerin yanı sıra oynanışta da ciddi sorunlar yer alıyor. Gerek hikaye kısmında gerekse de grafik kısmında isteneni bir türlü veremeyen Mirror’s Edge: Catalyst’in bu durumu inceleme puanlarına da doğrudan yansıdı. Bu alanda otorite olarak gösterilen sitelerde açıklanan oyun puanları Mirror’s Edge: Catalyst’in beklenenin çok altında olduğunu da ortaya koyuyor. EA Games’in bu konu hakkında nasıl bir çalışma yapacağı da merak konusu. Zira oyunun yeni versiyonlarını artık görme ihtimalimiz pek yok gibi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Mirror’s Edge: Catalyst Bekleneni Veremedi