e
sv

FİFA 17 Yeni Oyun Motoruyla Oldukça İddialı

675 Okunma — 26 Haziran 2016 11:36
avatar

eren yilmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Futbol dünyasını sanal ortama aktaran ve kullanıcıların stat atmosferini yaşamalarını sağlayan efsane oyun FİFA, her sene olduğu gibi bu senede oldukça iddialı geliyor. 2014 yılından beri en büyük rakibi PES’i bir hayli geride bırakmayı başaran FİFA, son dönemde kullandığı oyun motoruyla beraber gerçekçiliği üst düzeye çıkarmış ve her sene yeni teknolojisini biraz daha ileri götürmeyi başarmıştı. EA Games’in en büyük yatırımlarından biri olan FİFA, şimdilerde ise yeni oyunu FİFA 2017 ile gündemde. Sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen FİFA 2017 bu oyunla beraber serinin yapısını bir kez daha değiştirmeyi de hedefliyor.

 

Yeni Oyun Motoru Frostbite Olacak

 

Şimdiye kadar açıklanan bilgilere göre oyunda en büyük değişiklik ise oyun motoru alanında yapılacak. Daha önce 3 senedir kullandığı ve başarılı sonuçlar aldığı oyun motorunu değiştirme kararı alan EA Games bu kararın ardından Frostbite oyun motorunu kullanacağınız açıkladı. Daha önce Battlefield serilerinde kullanılan ve özellikle FPS türü için en başarılı oyun motorlarından biri olarak gösterilen Frostbite oyun motoruyla beraber gerçekçilik konusunda FİFA 2017 bir üst sınıfa geçmiş olacak.

fifa-2017-haberacik-1

 

Oyun Motorunun Etkileri Her Yerde

 

Bununla beraber uzun süredir eleştirilen konulardan biri olan stat atmosferi konusunda da yeni oyun motoruyla beraber yepyeni çözümlerin oluşturulacağı belirtildi. Ardık çok daha dinamik seyirciler ve bunun yanında oyuncuyu bile etkileyecek olan bir stat atmosferi oluşturulacağı belirtiliyor. Tüm bunların dışında yeni oyun motoruyla beraber oyuncunun düşüncelerinin de sahada oynanan futbola etki edeceği belirtiliyor. Yani artık futbolcuların morali bozuksa ya da sakatsa tam performans alamayacağız.

fifa-2017-haberacik-2

Oyuna Hikaye Modu Gelecek

 

Teknik detaylar bir yana dursun oyun modları konusunda da FİFA’nin büyük değişikliklere gitmesi bekleniyor. Daha önce kariyer modlarında sadece futbolcunun futbol yaşamı ele alınırken yeni oyunda futbolcunun oyun dışındaki hayatı da konu edinilecek ve kullanıcının yaptığı seçimler doğrudan futbolcunun kariyerini etkileyecek. Gelişmiş efsane modu olarak değerlendirilen yeni mod sayesinde oyuna bir nevi hikaye eklenmiş olacak. Tüm bu yenilikleriyle beraber FİFA 2017 ne kadar başarılı olacak bilinmez ama uzun süre konuşulacağı kesin.

fifa-2017-haberacik-3

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

FİFA 17 Yeni Oyun Motoruyla Oldukça İddialı