e
sv

Samsung Galaxy S7 İçin 4K Video Yayınlandı

757 Okunma — 17 Haziran 2016 20:55
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefon devi Samsung, Apple’ın iPhone 7 hamlesine karşın bu sene en iddialı amiral gemisi olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile gündeme geldi. Artık yenil nesil akıllı telefon olarak adlandırılan Galaxy S7 serisiyle beraber kullanıcılara birçok yenilik haberi de verildi. Apple’ın iPhone 7 sürüme göre ilk etapta daha başarılı olması beklenen Galaxy S7 serisinin işlemcisinden Ram miktarına kadar tüm teknik detaylarıyla şimdiden kullanıcıların hayran kalacağı bir telefon olarak ön plana çıktığını da söylemek gerekiyor. Su geçirmezlik özelliği yeni nesil AMOLED ekran teknolojisi gibi özellikleri zaten telefon tanıtıldığı andan itibaren konuşulan en önemli özellikler olarak biliniyor. Samsung tüm bunlara karşın aslında Galaxy S7 serisinde kamera konusunda da kullanıcılara daha önce sunulmamış bir deneyim sundu.

 

12 Mega Piksel İle 4K Gücü

 

Tabi ki söz konusu kamera olunca Samsung’un artık bu seriyle beraber 4K çekim desteğini bir hayli ileri seviyeye taşıdığını söylemek gerekiyor. En az aksiyon kameraları kadar net bir görüntü ile çekim imkanı sunan Galaxy S7 için 4K performansını ortaya koyan bir video yayını da yapıldı. Samsung tarafından yayınlanan videoda sadece Galaxy S7’nin kamerası kullanıldı.

 

Video Çok Kısa Sürede Beğeni Rekoru Kırdı

 

Samsung’un resmi YouTube sayfasından paylaşımını yaptığı videoda yer alan çekimin kalitesi ise bir hayli şaşırttı. Söz konusu videonun çözünürlüğünün 4K olmasının yanı sıra renk kalitesi konusunda da gerçeğe oldukça yakın bir deneyim sunan Samsung, 4K çekim videosuyla sosyal medyanın da gündemine oturdu. Binlerce kişi tarafından izlenen video beğeni rekoru kırarken Samsung’un bundan sonra benzeri 4K videoları da yayınlamaya devam edeceği açıklandı. Tüm bunlarla beraber Galaxy S7 için kullanılan yeni lens teknolojisinin de geliştirilmeye devam ettiği bildirildi. Yani Note 7 veya Galaxy S8 telefonlarda bu noktada çok daha başarılı çözümler sunan bir kamera ile karşılaşabiliriz. Şuan bile kameranın geldiği noktayı düşünecek olursak Samsung sınırları zorlayacak gibi gözüküyor.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S7 İçin 4K Video Yayınlandı