e
sv

LG Şirketi Giyilebilir Teknoloji Ürünleri İçin Biyometrik Sensör Üretiyor

762 Okunma — 04 Ağustos 2016 23:17
avatar

murat demirhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şu sıralar LG şirketinin tanıtımını yapacağı G5 modeline odaklanmış olsak da, firmanın Ar-Ge departmanı LG Innotek’in başarıyla gerçekleştirdiği çalışmalarını konu etmezsek olmaz. Innotek, giyilebilir teknoloji ürünleri için optik bir biyometrik sensör üretti. Sadece 1 mm inceliği olan ve foto diyot, 5 LED, entegre bir devresi bulunan sensör, bulunduğu cihaz yardımıyla kalp ritmini, stres oranını ve oksijen oranının ölçümünü yapabiliyor. Kalp ritim ölçümlerindeki hata oranını %38 civarın düşüren sensör, sinyal alımında da yaklaşık %30’luk oranda iyileşme sağlayan sensör, bulunduğu cihazdaki enerji tüketimini %20 oranında düşürüyor.

Optik sensörler, mevcut sektördeki cihazlara oranla daha yüksek güç tüketiyor ve daha yüksek ölçüm kapasitesi imkanı sağlıyor. LG Innotek’in üretmiş olduğu yeni sensör ise çok daha ince mobil cihaz ve saatlerin üretilebilmesine imkan sağlıyor.

LG Innotek’in sonraki çalışmaları arasında PCB teknolojisi ile ilgili adımlar atılması da bulunuyor. Üniteleri daha ince bir hale getirmeyi hedefleyen Ar-Ge bölümü, bu sayede tüm devreleri devre kartına entegre etmeyi hedefliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

LG Şirketi Giyilebilir Teknoloji Ürünleri İçin Biyometrik Sensör Üretiyor