e
sv

Google Akıllı Saatlerinin İşletim Sistemi Değişebilir

785 Okunma — 29 Temmuz 2016 02:36
avatar

sezer dagdeviren

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı ürün teknolojilerinde adı ilk sıralarda anılan firmalar genelde Apple, Samsung, HTC gibi firmalar oluyor. Gerek akıllı telefonları gerekse de giyilebilir teknoloji alanında çıkardıkları ürünlerle ilgiyi üzerinde toplayan tüm bu markaların dışında aslında bu alanın en büyük temsilcilerinden birisi de Google. Her ne kadar bir dönem sadece internet devi olarak gösterilse de artık Google bu tanımın çok daha dışına çıkmaya başladı. Özellikle son dönemde birçok atılım yapan Google artık bu alanda da en çok aranan firmalardan biri olmayı da başardı. Son dönemin en gözde firmalarından biri haline gelen Google bu noktada her ne kadar başka firmalara da ürettiriyor olsa da Nexus akıllı telefonlarıyla da akıllı ürün pazarındaki yerini alıyor. Bunun dışında VR gözlükleri, akıllı gözlükleri derken şimdilerde ise dev firma akıllı saatler üzerinde çalışmaya başladı.

 

İlk Görseller Sızdırıldı

 

Bu noktada Google tarafından geliştirileceği açıklanan akıllı saatlerin ilk görselleri de sızdırılmıştı. Google akıllı saatleri olarak adlandırılan yeni saatlerin gün geçtikçe yeni detayları da ortaya çıkmaya başladı. Firma tarafından paylaşılan ilk detaylarda Google’ın akıllı saatlerinde iki farklı model sürümünü piyasaya çıkaracakları açıklanmıştı. Her iki model içinde belli başlı görseller sızdırılmış ve Google bu görselleri doğrulamıştı. Ardı ardına gelen sızıntı haberlerinden sonra saatlerin işletim sistemi konusunda da yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

 

Android Wear Değişebilir

 

Bu noktada söz konusu Google olunca hemen herkes akıllı saatlerde yine Google tarafından geliştirilen Android Wear işletim sisteminin kullanılacağı düşünülüyordu. Google tarafından yapılan açıklamalara da bakılarak Android Wear 2 sürümünü kullanması beklenen saatleri için bugün yeni bir haber daha geldi. Gelen haberle beraber Google’ın saatleri için aslında farklı bir işletim sistemi geliştirebileceği de belirtildi. Yine Android tabanlı olacak olan bu işletim sistemi için de Google tarafından yakın zamanda açıklama yapılması bekleniyor. Tabi işletim sisteminin detayları neler olacak ve gerçekten bu şekilde işletim sisteminde bir değişiklik söz konusu olacak mı merak konusu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Google Akıllı Saatlerinin İşletim Sistemi Değişebilir