e
sv

Gear IconX Piyasaya Sürüldü

795 Okunma — 29 Temmuz 2016 05:04
avatar

sezer dagdeviren

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung’un geçtiğimiz aylarda tanıtımı yaptığı yeni ürünü kablosuz kulaklıklar tanıtımıyla beraber kullanıcıların bir anda ilgisini çekmişti. Kablosuz kulaklık teknolojisine yeni bir boyut getireceğini açıklayan Samsung açıkladığı ilk bilgilerle de büyük oranda beğeni kazanmıştı. Samsung tarafından ilk açıklanan bilgilerde ise kulaklıklar hakkında az bir detay verilmişti. Buna rağmen beğeni toplayan Samsung gördüğü ilgiyle beraber yakın zamanda tanıtımını yaptığı kulaklıklarını da piyasaya sürdü. Şuan için sadece belli ülkelerde yayınlanan yeni kulaklıkların özellikleri ise epey bir şaşırtıcı.

 

Akıllı Saat Sistemine Sahip

 

Bu noktada ilk dikkat çeken özelliğinde kulaklıkların sistemi olduğunu belirtelim. Zira hiçbir kablo bağlantısı bulunmayan kulaklıkların aslında bir fitness hocası olduğu da belirtelim. Sadece bir kulaklık olarak anılmayan Gear IconX, sağlık konusunda kullanıcılara sunduğu özellikler ise tıpkı bir akıllı saat sistemiyle aynı orantıda. Zira kulaklıkların kablosuz bağlantılı olmasına karşın bunun yanında kulaklıkların kalp atışını kontrol edebileceği, kaç adım atıldığı, ne kadar mesafe gidildiği ve kaç kalori yakıldığı gibi verilerinde tutulmasına olanak sağlayacak olan Gear IconX, tüm bu verileri ise akıllı telefonlara gönderebilecek. Özellikle Samsung telefonlarda yer alan sağlık kontrol programlarıyla doğrudan bağlantı kurabilecek olan Gear IconX, kullanıcılarında bilgilerini ve verileri bu şekilde öğrenmeleri de mümkün kılınacak.

 

Aynı Zamanda Müzik Çalar

 

Bununla beraber tüm özelliklerinin dışında kulaklıkların müzik çalar özelliğine de sahip olacak. Sahip olunacak olan bu özellik sayesinde kulaklıklarda sadece bir tuşa basarak müzik çalardan müzik başlatmak mümkün olacak. Müzik çalar özelliği için ise Samsung’un 4 GB bir boyuta sahip olacağı da açıklandı. Sadece müzik çalar değil bunun dışında da standart mikrofonlu kulaklıklarda olduğu gibi arama yapma ve arama cevaplama gibi özelliklere de tek bir tuşla ulaşabiliyorsunuz. Tüm bu özellikleriyle beraber birçok ülke için piyasaya sürülen Gear IconX kulaklıkların şuan için ülkemiz genelinde piyasaya sürülmediğini de belirtelim. Fakat sadece ülkemizde de değil bunun dışında birçok ülkede de satışa sunulmaması Samsung’un yakın zamanda Gear IconX’un ülkemizde de piyasaya sürülebileceğini düşündürüyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Gear IconX Piyasaya Sürüldü