e
sv

Gear S2 İçin Beklenen Güncelleme Yayınlandı

750 Okunma — 28 Temmuz 2016 22:05
avatar

nuray duru

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefonlarıyla teknoloji pazarındaki yerini alan teknoloji devi Samsung, son dönemde akıllı telefon serilerini genişletme kararı almasıyla gündeme gelmişti. Teknoloji devi bu kararı alırken orta ve giriş sınıfı için yeni telefonlar üreteceğini ve serilerini arttıracağını belirtmişti. Samsung tarafından geliştirilen yeni telefon serileri bir yana dursun son dönemde firma yeni akıllı saatleriyle de gündeme gelmeye başladı. Gerek VR cihazları gerekse de akıllı saatleriyle beğeni toplayan Samsung’un bu noktada akıllı saatleri için en güncel versiyonu ise Gear S2 olarak biliniyor. Satışa sunulduğu andan itibaren akıllı telefonlarıyla tam uyum sağlamasıyla gündeme gelen Gear S2 ile büyük oranda başarı elde ede teknoloji devi saatlerini güncel tutmak için de elinden geleni yapıyor. Zira firmanın bu alanda yeni adımı ise Gear S2 için yayınlanan güncelleme oldu.

 

Yeni Özellikler Geldi

 

Yaklaşık 1 hafta kadar önde duyurulan yeni güncellemenin yayınlanmasıyla beraber Samsung’un Gear S2 akıllı saatlerine ne gibi yenilikler getirdiği de ortaya çıktı. Ortaya çıkan özellikler arasında en çok dikkati çeken ise duvar kağıdı modu oldu. Söz konusu güncellemeyle beraber artık saatin arka plan resminin artık kullanıcı denetiminde olacağı ortaya çıktı. Yani artık kullanıcılar saatin hafızasında bulunan sınırlı duvar kağıtlarını değil kendi çektikleri resimleri bile kullanabilecek. En beğenilen yeniliklerden biri olarak da gösterilen duvar kağıdı özelliğinin yanı sıra saate daha birçok özellik eklemesi daha yapıldı.

 

S Voice Komutları Genişletildi

 

Duvar kağıdı güncellemesinin yanı sıra saate getirilen bir diğer özellik ise S Voice özellikleri oldu. Akıllı telefonlarda dikte komutları vermeye yarayan S Voice özelliği artık Gear S2 akıllı saatlerinde de bir hayli aktif bir rol almaya başladı. Bu noktada S Voice komutları artık yeni gelen güncellemeyle beraber gelen mesajları açma, zamanlayıcı başlatma, alarm oluşturma gibi özelliklere de kavuşmuş oldu. Genel olarak saate birçok yeni özellik getiren güncellemenin tüm bölgeler için de indirmeye açıldığını da belirtelim.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Gear S2 İçin Beklenen Güncelleme Yayınlandı