e
sv

Facebook Messenger İçin Dev Güncelleme

803 Okunma — 19 Haziran 2016 05:29
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook Messenger İçin Dev Güncelleme

 

Sosyal medya denildiği zaman akla ilk gelen uygulamalardan biri olan Facebook her geçen gün kullanıcı sayısını biraz daha arttırmayı da başarıyor. Son kullanım verilerine bakacak olursak 1,5 milyar kullanıcı sayısının da üzerine çıkmayı başaran uygulama elde ettiği bu kullanıcı kitlesini daha da arttırmak ve bununla beraber var olan kitlenin ilgisini canlı tutmak için sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlanıyor. Ayrıca akıllı telefonlarda kullanımı kolaylaştıran bir dizi yan uygulamada yayınlanmıyor değil. İşte bu uygulamalardan birisi de Facebook Messenger. Uygulama dışında çalışan ama uygulamaya bağlantılı bir şekilde çalışan Facebook Messenger çok daha kolay bir şekilde mesajlaşma imkanı sunuyor. Bunun dışında fotoğraf gönderimi, video gönderimi, emoji paylaşımı gibi birçok işlevi de yerine getirebildiğimiz uygulama son dönemde de yeni bir güncelleme dönemi içerisine girdi.

 

Yeni Güncellemeyle Beraber Ana Sayfa Geliyor

 

Facebook tarafından duyurulan yeni güncellemeyle beraber Facebook Messenger kullanımı biraz daha detaylandırılıyor. Söz konusu güncellemeyle beraber artık Facebook Messenger üzerinde ana sayfa kullanımı geliyor. Doğrudan uygulamaya eklenecek olan ana sayfa ikonu sayesinde kullanıma açılacak olan yeni güncellemeyle beraber birçok şey de değişiyor. Güncelleme ile uygulamada artık kullanıcılar sadece ana sayfa ikonuna basarak o an aktif olan kullanıcıları, kullanıcıların özel günlerini, favori kullanıcıları anında görebiliyor. Üstelik mesajlaşma ayarları da bu ekran üzerinden yapılabiliyor.

 

Yeni Güncelleme Çok Yakında Yayınlanacak

 

Tüm bunlarla beraber henüz güncellenmenin yayınlanmadığını da belirtelim. Aslında birçok merkez üzerinde yayınlanmış olan güncelleme bu kez birden tüm bölgeler için değil de bölüm bölüm yayınlanma başladı. Bu noktada yakın zamanda ülkemiz için de Facebook Messenger’ın yeni güncellemesinin yayınlanması da bekleniyor. Şuan için güncellemenin yayınlandığı bölgelerde ise yayınlanan güncellemenin oldukça olumlu geri dönüşler aldığı ve Facebook’un ilk yaptığı anketlere de bu durumun yansıdığı belirtiliyor. Ülkemizde de yayınlandığı an uygulamanın nasıl bir değişiklik oluşturacağı şimdilik merak konusu. Ama son dönemde Facebook Messenger’ın girdiği güncelleme furyasının uygulamayı başak bir boyuta getireceği de kesin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Facebook Messenger İçin Dev Güncelleme