e
sv

Steam Yaz İndirimleri Rekor Kırmayı Başardı

874 Okunma — 27 Temmuz 2016 23:47
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun sektörü artık en büyük sektörlerden biri haline gelmeye başladı. Bu alanda yer alan belli başlı firmaların gelir gider dengelerine bakıldığı zaman bile aslında sektöründe ne derece büyük bir potansiyeli olduğunu görebiliyoruz. Değeri milyarlarca doları bulabilen sektör son zamanlarda da değişim göstermeye başladı. Zira önceden satışı yapılan oyunların sadece fiziksel olarak satışlı yani bir başka söylemle kutu olarak satışı yapılıyordu. Kutu satışının yapılması ise aslıda bu alanda çok daha fazla maliyet çok daha az satış oranları elde edilmesine neden oluyordu. Tüm bunların yerini ise son dönemlerde dijital platformalar aldı. Oyun satın alma işlemini sadece birkaç tık ile gerçekleştirebildiğiniz dijital satış platformları arasında en büyük olanı ise Steam. Valve grup tarafından geliştirilen ve dünyanın en çok oyun satılan platformu olan Steam, oyun dünyasına yeni bir soluk getirdiği gibi oyunculara sunduğu avantajlarla da bu alanda en başarılı gösterilen firmalardan biri olarak biliniyor. Özellikle yaz indirimi gelenekleri ile ünlenen Steam bu sene ise satış rekoruna imza attı.

 

Yaz İndirimi Satışları Patlattı

 

Bu sene geçtiğimiz seneye göre nispeten daha uzun süre yaz indirimleri Steam üzerinden satılan oyunlarda dev indirimler yapılmasına olanak sağlamaya başladı. 4 Temmuz tarihiyle beraber sona eren yaz indirimlerinin ise sonuçları bugün elde edilen bir rapor ile ortaya çıktı. Steam’in her sene gelenek haline getirdiği yaz indirimleri sayesinde bu sene Valve grubun rekor kırdığı da ortaya çıktı. Zira dev firma yapılan açıklamaya göre satış oranlarında %40 artış sağladı.

 

Satılan Oyun Sayısı Şaşırttı

 

Elde edilen bu gelir artışıyla beraber bu sene satışı yapılan oyun sayısı da epey bir şaşırtıcı. Zira Steam tarafından açıklanan bilgilere göre kısa yaz indirimi döneminde 37 milyon rakamında oyun satışı yapıldı. Bu alanda bir rekora imza atan Steam gelirlerini ise 160 milyon dolar arttırmış oldu. Elde edilen bu başarıyla beraber artık indirimlere gösterilen ilginin de artacağı düşünülüyor. Özellikle Steam’in geleneksel indirimlerinin gününü uzatabileceği gündemde.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Steam Yaz İndirimleri Rekor Kırmayı Başardı