e
sv

Pokemon GO Avrupa Çıkışına Başladı

763 Okunma — 27 Temmuz 2016 23:36
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son olarak sinema filmleri ile adından söz ettiren Pokemon, köklü tarihiyle beraber efsaneler arasındaki yerini almayı da başarmıştı. Dünyanın en çok izlenen çizgi filim serilerinden de biri olan Pokemon efsanesi son dönemde ise konsol oyunlarıyla gündeme geliyor. Özellikle web sürüm oyunlarıyla beğeni toplayan Pokemon serisi patlamayı ise mobil oyun alanında yaptı. Geçtiğimiz hafta piyasaya çıkan yeni oyunu Pokemon GO ile bir kez daha gündeme gelen efsane seri, şimdilerde ise dünyayı kasıp kavuruyor. Çıktığı ilk andan itibaren gerçek hayat ile sanal hayat arasında bir köprü kurmayı başarmasıyla ünlenen oyun bazı sorunlar yaşamaya da başladı. Sunuculara yapılan beklenmedik yüklenme neticesinde Pokemon GO’nun birçok merkez de çıkışı da ertelenmişti.

 

Almanya’da Çıkış Yapıldı

Ardı ardına erteleme haberlerinin gelmesiyle beraber Avrupa genelinde bir türlü oyunun çıkışı yapılmamıştı. Aralarında ülkemizin de bulunduğu birçok ülke için çalışmaların devam ettiğini belirten yapımcılar ise sonunda müjdeli haberler vermeye başladı. Özellikle Amerika’da hızla yayılan Pokemon GO çılgınlığının artık Avrupa pazarına da sunulmaya başlandığı belirtildi. Bu noktada ilk adres ise Almanya oldu. Daha önce her hangi bir açıklama yapılmamasına karşın bugün itibariyle Almanya için de oyunun indirmeye açıldığı belirtiliyor. Diğer Avrupa ülkeleri ve ülkemiz için durumun ne olacağı konusunda ise henüz netlik kazanmış bir bilgi yok. Zira bu konuda her hangi bir tarih açıklaması da yok.

 

Casus Yazılımlara Dikkat

Pokemon GO’nun diğer Avrupa ülkeleri ve ülkemiz için yayın tarihinin verilmemiş olması ve bu alanda resmi olmayan kanallardan oyunun dosyalarının paylaşılıyor olmasıyla beraber yapımcılardan da bir uyarı geldi. Yapılan uyarı da oyunun ilgi görmesini fırsat bilen bazı kişilerin Pokemon GO APK dosyası diyerek casus yazılımları piyasaya sürdüğünün haberinin alındığı açıklandı. Konu hakkında başka bir detay verilmezken oyunu kullanıcıların resmi uygulama mağazalarından indirmeleri konusunda uyarılar da sıklaştırılmaya başladı. Bununla beraber çalışmaların devam ettiği ve net bir zaman verilmese de kısa bir aralık sonrasında oyunun tüm ülkelere açılacağının da bilgisi verildi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Pokemon GO Avrupa Çıkışına Başladı