e
sv

ZTE Nubia Z11 Sonunda Tanıtıldı

666 Okunma — 01 Temmuz 2016 17:44
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli akıllı telefon devi ZTE son dönemde kendi telefonlarından çok başka markaların telefonlarını üretmekle gündeme gelmeye başlamıştı. Birçok firmanın telefonlarında üretici olarak adı geçen ZTE bununla beraber kendi telefonlarıyla da pazarda yer almaya başladı. Bununla beraber Çinli teknoloji devi bu kez uzun süredir beklenen akıllı telefonu ZTE Nubia Z11’i tanıttı. Üst segment akıllı telefonlar sınıfında yer alacağı belirtilen ve uzun süredir tanıtımı yapılması beklenen telefonun tanıtımı ise oldukça büyük ilgi gördü. Yapılan tanıtımla beraber belirtilen özellikler ise yeni telefonun bir hayli beğeni kazanacağını da göstermiş oldu.

 

Kavisli Ekran Teknolojisiyle Geliyor

 

ZTE Nubia Z11 telefonun ilgi çeken ilk özelliği kavisli ekranı oldu. 2.5D kavisli cam kaplı bir ekrana sahip olacak olan ZTE Nubia Z11 telefonu ayrıca Full HD çözünürlük desteğini de kullanıcılarla buluşturacak. Hem 2.5D kavisli ekran teknolojisi hem de Full HD çözünürlük desteğini bir arada sunacak olan ZTE böylelikle kullanıcılara görüntü konusunda üst düzey bir deneyim de sunacak. Tabi ekranın IPS özelliğinde olmasının da büyük bir artısı olduğunu belirtelim. Ekran teknolojisi bir yana dursun ZTE Nubia Z11 ile kullanılan işlemci teknolojisi de oldukça başarılı. Akıllı telefon işlemcilerinde en çok tercih edilen serilerden biri olan SnapDragon 820 işlemcisi ile gelecek olan ZTE Nubia Z11 bu sayede işlemci konusunda üst segmentin özelliklerine de sahip olmuş olacak.

 

İki Farklı RAM Modeli

 

Tanıtımda yer alan bir diğer detay ise ZTE Nubia Z11 telefonların RAM oranı oldu. Zira telefonun sadece tek düzey bir RAM sınıfı barındırmayacağını da belirtelim. Telefonda değişken olan özellik RAM miktarı olacak. İlk modelde 4 GB RAM ve buna karşılık 64 GB depolama alanı verilirken biraz daha üst seviye olan diğer modelde ise 6 GB RAM ve buna ek olarak 128 GB depolama alanı sunulacağını da belirtelim. Her iki modelde de RAM miktarı işlemciyle beraber tam uyum içerisinde çalışacak. Bu sayede her iki modelde de üst düzey bir performans sunulacağını söyleyebiliriz. Tüm bunlarla beraber 16 mega piksel arka 8 mega piksel ön kameraya sahip olan serinin 6 Temmuz tarihinde piyasaya sunulması bekleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

ZTE Nubia Z11 Sonunda Tanıtıldı