e
sv

iPhone 7 İçin Home Tuşu Değişecek İddiaları Artmaya Başladı

713 Okunma — 01 Temmuz 2016 17:32
avatar

atakan bayrak

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’ın son bombası olması beklenen iPhone 7 hakkında henüz Apple kaynaklı bir tanıtım yapılmasa da telefonun hemen her gün yeni bir detayının sızdırıldığı iddia ediliyor. Genelde görseller üzerine yapılan bu sızıntı haberleriyle beraber artık iPhone 7 tasarımına ilişkin belli taslaklarda oluşmaya başladı. İlk olarak dış kasa tasarımı hakkında detaylar sızdırılırken şimdilerde ise iPhone telefonun tek fiziksel tuşu olan Home tuşu için yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Ortaya atılan iddialara göre artık Apple Home tuşu şikayetlerinden sıkılmış olacak ki tuşun yapısını tamamen değiştiriyor. Sızdırılan son görsellerle beraber Home tuşunun ardık daire şeklinde bir tasarıma sahip olacağı iddia ediliyor.

 

Artık Kasa ile Bütünleşmiş Bir Tuş Olacak

 

Önceki serilerde Home tuşlarında sorun alınmasının en büyük nedenlerinden biri tuşun kasada yer alan boşluğa tam olarak oturmaması oluyordu. Tam olarak yerleşmeyen tuş hem zaman içerisinde ses yapmaya hem de fiziksel bir görüntü bozukluğuna neden olabiliyordu. Bu alanda şikayetlerin artması üzerine iPhone 7 tasarımında böyle bir sistem kullanılmayacağının ve Home tuşunun tamamen değiştirileceğinin iddia edildiğini belirtelim. Yeni tasarımda ise artık tamamen kasa ile bütünleşmiş olan bir tuş yapısı kullanılacak. Üstelik tuş artık parmak izi alabilecek boyutta yani bir daire şeklinde olacak.

 

Yeni Teknolojilerin Habercisi Mi?

 

Bu iddialarla beraber iPhone 7 Home tuşunun değişeceğinin düşünülmesi bu alanda sadece tasarımsal bir değişikliğin olmayacağının da öngörülmesine neden olmaya başladı. Yani belki de Home tuşuna atanmış olan yeni bir işlev ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu noktada Apple’ın yeni bir çözüm sunup sunmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Bu açıklamanın ise ancak Eylül ayı içerisinde yapılan tanıtımla geleceğini belirtelim. Fakat tüm bunlarla beraber sızıntı haberleri de gelmeye devam edecek gibi. Zira iPhone 7 isminin bile duyulması telefon hakkında yeni iddiaların ortaya atılmasına neden olmuştu. Böyle düşünürsek bundan sonrada gerek Home tuşu gerek de tasarıma ait yeni sızıntıların geleceğini söyleyebiliriz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

iPhone 7 İçin Home Tuşu Değişecek İddiaları Artmaya Başladı