e
sv

Sharp Yeni Seri Akıllı Telefonlarını Duyurdu

751 Okunma — 04 Temmuz 2016 22:22
avatar

murat demirhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefon pazarında ürün yelpazesi her geçen gün biraz daha genişlemeye devam ediyor. Artık sadece bilinen markaların akıllı telefonlarını değil bunun yanında ülkelerinde ünlü olmalarına rağmen dünya pazarında çok fazla bilinmeyen akıllı telefonları da görmeye başladık. Bu noktada özellikle bölgesel bazı markalar yeni ürünleriyle dünya pazarına da açılmaya başladı. Söz konusu markalardan birisi de Sharp. Japonya’nın en ünlü akıllı telefon üreticilerinden biri olmasına karşın dünya genelinde pek fazla tanınmayan akıllı telefon üreticisi son duyurduğu seri ile dünya pazarına da açılmaya hazırlanıyor. Sharp AQUOS Mini adı verilen yeni telefonu ile dünya pazarına açılmayı planlayan dev markanın telefon özelliklerinde de bir hayli iyi çözümler sunduğunu da belirtelim.

 

Kendi Ekran Teknolojisine Sahip

 

Akıllı telefonun yakın zamanda tüm dünya genelinde piyasaya sürüleceğinin belirtilmesiyle beraber Sharp AQUOS Mini için ilk tanıtım da yapıldı. Yapılan tanıtımda birçok teknik özelliği belli olan Sharp AQUOS Mini serisinin özellikle ekran teknolojileri bir hayli ilgi çekti. Zira yeni seride 4.7 inç Full HD ekran teknolojisine yer verilirken diğer akıllı telefonlardan farklı olarak AMOLED ekran yerine yine Sharp tarafından üretilen IGZO ekran tercih edilmiş. Güç tüketimi konusunda oldukça uzun bir süre garantisi veren ve çok az güç tüketimi yapan IGZO ekran teknolojisiyle gelecek olan Sharp AQUOS Mini bu yönü ile bir adım öne geçmeyi de başarıyor.

 

Teknik Özellikler Orta Segmente Hitap Ediyor

 

Genel olarak 4.7 inç boyutu ile mini akıllı telefonlar sınıfına dahil edebileceğimiz Sharp AQUOS Mini teknik özellikler konusunda da orta segment akıllı telefonlar sınıfında yer alıyor. Zira telefonda 3 GB RAM ve buna ek olarak 16 GB depolama alanı kullanılmış. Hem RAM teknolojisi hem de bellek teknolojisi oldukça başarılı olan Sharp AQUOS Mini, işlemci olarak ise çok bilinen serilerinde birini yani 6 çekirdek Snapdragon 808 işlemciyi içerisinde barındırıyor. Tüm bu özellikleriyle beraber 436 dolar satış fiyatına sahip olan akıllı telefon Avrupa pazarında da satışa çıkarılacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Sharp Yeni Seri Akıllı Telefonlarını Duyurdu