e
sv

Facebook Bağış Sistemini Yakın Zamanda Getiriyor

766 Okunma — 04 Temmuz 2016 21:18
avatar

nuray duru

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1,5 milyarın üzerinde kullanıcı sayısıyla beraber sosyal medya uygulamalarının zirvesine oturmayı başaran Facebook, sahip olduğu bu kullanıcı kitlesi sayesinde artık dünyanın en büyük şirketlerinden de biri haline gelmeye başladı. Bu yönü ile sadece bir sosyal medya uygulaması olmaktan çıkan Facebook artık yavaş yavaş şirket politikaları konusunda da köklü adımlar atmaya başladı. Uygulamanın sadece bir sosyal medya uygulaması olmayacağının kanıtı olarak gösterilen tüm bu adımlara ise geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Bu kez Facebook sosyal medya deneyiminden farklı olarak kullanıcılara bağış toplama sistemi getiriliyor.

 

Her Kullanıcı Bağış Sistemini Kullanabilecek

 

Duyurulduğu andan itibaren yeni sistem hakkında detaylarda yavaş yavaş paylaşılmaya başlandı. İlk bilgilere göre bağış sisteminin hemen her kullanıcı tarafından kullanılabileceği belirtildi. Bu noktada kullanıcılar istedikleri an hesaplarından bağış bölümüne girerek yeni bir bağış isteği başlatabilecek. Bağış istediği başlatılırken ise kullanıcılardan bağış hakkında ilk bilgiler ve bağışın nerede kullanılacağı gibi açıklamaların bulunduğu bir formun doldurulması istenecek. Bu formun doldurulması kullanıcıların daha rahat bağış toplamasına da olanak sağlayacak. Özellikle yakın çevreden bu şekilde ciddi miktarlarda bağış toplanabileceği düşünülüyor. Söz konusu bağış isteğinin açılmasının ardından kullanıcılarda belirtilen ödeme sistemleriyle bağış yapabilecek.

 

Sistem Deneme Aşamasında

 

Hemen her kullanıcının bağış sistemini kullanabiliyor olması Facebook’un bu yeniliğinin suiistimal edilebileceğini de işaret ediyor. Tüm bu sistem dolandırıcıların hedefini de kolaylaştırabilir. Bu gibi aksiliklerin yaşanmaması için Facebook’un özel bir çalışma yürüttüğü bilgisi de veriliyor. Kullanıcıların bağış sisteminde ki hikayelerini doğrulamak üzerine mi yoksa başka bir yöntem kullanılarak sahtecilik mi önlenecek merak konusu. Zira şuan bu konu Facebook tarafından sır gibi saklanıyor. Fakat yakın zamanda konu hakkında ilk detay paylaşımlarının yapılması bekleniyor. Şuan için tek belli olan detay ise sistemin güvenliği sağlaması için bölge bölge yayınlanacağı. İlk olarak Amerika bölgesinde yayınlanacak olan uygulamanın ne zaman hayata geçeceği konusunda da net bir açıklama yok. Fakat tüm bu verilere bakacak olursak bekleme süresinin çok uzun olmayacağı kesin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Facebook Bağış Sistemini Yakın Zamanda Getiriyor