e
sv

Instagram’da Video Kanalları Devrimi!

702 Okunma — 24 Haziran 2016 03:33
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medya devi Facebook’un peşinden Instagram da videolara olan ilgisini ciddi biçimde arttırmaya başlıyor.

Yayın hayatına başladığı günlerde temel amacı kullanıcıları için görsel paylaşım platformu olan, ardından ise video özelliğini sürekli olarak geliştiren Instagram, bu konu ile ilgili en son ve yeni bombasını patlatmak üzere; video kanalları.

Aslına bakarsak bu yeni sistemine bir yerde videoları sınıflandırma olarakta adlandırılabilir. Bundan sonra Instagram’ın ‘Keşfet’ kısmına tıkladığınızda bu yeni sistem size takip ettiğiniz ve ilgi alanınıza giren şeyler neticesinde farklı video kanalları önerecek. Bu kanallarda ise genellikle Instagram sayfalarında aynı kategoriye sahip video paylaşan profillerin videolarından meydana gelecek.

Örnek vermek gerekirse çoğu Vine fenomeni son zamanlarda Instagram’da da oldukça aktif olarak bulunmakta. ‘Komedyenler’ video kanalında bu fenomenlerin profilleri ve videoları sizlere önerilecek. Takip ettiğiniz, beğendiğiniz ya da etiketler ile etkileşimde bulunduğunuz şeyler göre bir algoritma geliştiren Instagram, size sunacağı kanalları da yine bu algoritma üzerinden seçecek.

Şu an itibariyle Instagram’da bulunan mevcut video kanallarından bir kısmı şu şekilde;

Dansçılar

Özel Efekt Makyajları

Komedyenler

Kuaförler

Pasta Süsleme Ustaları

Çizgi Roman Sanatçıları

Sanatçılar

Zanaatkârlar

Özellikle ağır ağır bütün Instagram kullanıcıları için kullanıma sunulmakta. Şu an için mevcut toplam 25 civarında video kanalı bulunmakta fakar Instagram bu uygulamada arzu ettiği başarıyı yakalarsa bu kanalların sayısı da muhtemelen artacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Instagram’da Video Kanalları Devrimi!