e
sv

Asus Zenfone Selfie Android 6.0 Güncellemesi Geldi

708 Okunma — 04 Temmuz 2016 15:07
avatar

nuray duru

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi artık birçok akıllı telefon markası tarafından da kullanılmaya başlandı. Dünyaca ünlü birçok akıllı telefon markasının Android işletim sistemini kullanmasının nedeni ise aslında işletim sisteminin sürekli güncelleniyor olması. Zira sürekli güncellenen işletim sistemi akıllı telefonların sürekli olarak yeni özellikler kazanmasına olanak sağladığı gibi aynı zamanda akıllı telefonların güvenlik açıklarının da ortadan kaldırılmasına olanak sağlıyor. Haliyle Google’ın bu noktada ilk tercih edilen şirketlerden biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde de 7. sürümü Android N’in tanıtımı da yapan Google artık akıllı telefon markalarına N sürümünü sunmaya hazırlanıyor. Tabi bir önceki sürüm olan Android 6.0 güncellemesini hala almamış olan telefonlarda yok değil. Bunlardan birisi de teknoloji devi Asus’un selfie çekimleri için özel olarak piyasaya sürdüğü Asus Zenfone Selfie oldu.

 

Android 6.0 Güncellemesi Duyuruldu

 

Diğer birçok telefonu için Android 6.0 güncellemesini yayınlayan Asus son olarak ise Asus Zenfone Selfie serisinin yeni güncellemeyi alacağını belirtti. Yen güncellemenin duyurulmasının ardından şuan için yayınlandığını da belirtelim. Android 6.0 ile ise telefona ara yüz konusunda yeni çözümler ekleneceği belirtiliyor. Bunun dışında yeni güncellemeyle beraber bazı uygulamaların silineceği ve eski sürümü destekleyen uygulamaların Android 6.0 sürümü yoksa bu uygulamaların tamamen kaldırılacağı da bildirildi.

 

Yeni Güncelleme Bölge Bölge Yayınlanacak

 

Asus Zenfone Selfie için yayınlanan yeni Android güncellemesinin şuan için indirmeye açıldığı da belirtiliyor. Fakat güncellemenin indirmeye açılmasına karşın henüz birçok kullanıcının da yeni güncellemeye ulaşamadığını da belirtelim. Bu durumun nedeni ise güncellemenin bölge bölge yayına geçiyor olması. OTA üzerinden verilen güncellemenin şuan için sadece belli bölgelerde geçerli olduğu ve zaman içerisinde bu bölgelere sürekli yenilerinin de ekleneceğini belirtelim. Özellikle ülkemiz için ise güncellemeyi yüklemek için bir süre beklemek gerekecek. Zira ülkemiz güncellemenin en son yayınlandığı bölgeler arasında yer alıyor. Beklemek istemeyen kullanıcıların ise Asus sitesinden güncellemeyi indirip harici olarak yükleyebileceklerini belirtelim.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Asus Zenfone Selfie Android 6.0 Güncellemesi Geldi