e
sv

Apple Tidal İçin Servet Ödeyecek

648 Okunma — 04 Temmuz 2016 14:56
avatar

nuray duru

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni seri akıllı telefonlarıyla beraber artık uygulamalarına da önem vermeye başlayan Apple son seri akıllı telefonlarıyla beraber ilk adımı müzik uygulamasıyla atmıştı. Apple Music adını verdiği yeni bir sistem ile müzik uygulamalarını da başlatan Apple, sadece 1 yıl içerisinde ise binlerce kullanıcı kazanmayı başarmıştı. Bu yönü ile en başarılı uygulamalar arasına da girmeyi başaran Apple Music kısa süre sonra kullanıcı sayılarını arttırmak için yeni adımlarda atmaya başladı. Özellikle son dönemde bu konuda yeni anlaşmalar ile gündeme gelmeye başlayan Apple’ın son olarak Tidal uygulamasını satın alacağı iddia edilmişti. Tıpkı Apple Music gibi bir müzik uygulaması olan Tidal’ı satın alma gerekçesi olarak daha fazla çevrim içi içerik desteğini sunmayı gösterdiği iddia edilen Apple’ın bu hamlesi ise gündeme bomba gibi düşmüştü.

 

Tidal Yetkilileri İddiaları Yalanladı

 

Tüm bunlarla beraber ilk aşamada Tidal’in yetkilileri satın alma iddialarını yalanlamıştı. Uygulamayı bir süre önce tamamen satın alan Jay-Z tarafından gelen açıklamada kesinlikle Apple ile yeni bir anlaşmanın söz konusu olmadığı belirtilmişti. Kesin bir dille yapılan yalanlama haberine rağmen ise Apple hakkında satın alma iddiaları bu alanda otorite olan merkezlerde devam etmeye başladı. Tüm yalanlamalara rağmen Apple hakkında geçtiğimiz günlerde yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

 

Satın Alma İçin 500 Milyon Dolar Gözden Çıkarıldı

 

Ortaya atılan yeni iddialar ise bir hayli ilginç. Zira Tidal uygulamasını Jay-Z 56 milyon dolara almıştı. Jay-Z’nin o dönem yaptığı bu satın alma işlemi bir hayli ses getirmişti. Fakat tüm bunlara rağmen Jay-Z istediği başarıyı bir türlü elde edememişti. Bununla beraber tüm başarısızlıklarına rağmen sağlam bir geçmişe sahip olması nedeniyle Apple’ın uygulama için ciddi bir rakamı gözden çıkardığı da belirtildi. Yine sağlam kaynaklardan gelen iddialara göre dev satın almak için düşünülen rakam ise tam 500 milyon dolar. Eski ücretin neredeyse 10 katı olan bu rakamın gerçeği ne kadar yansıttığı da merak konusu oldu. Apple’ın böyle bir adım atıp atmayacağı konusunda ise yapılacak açıklamalar bekleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Apple Tidal İçin Servet Ödeyecek