e
sv

Xiaomi Mi Note 2 İle Akıllı Telefon Dünyasını Sallayacak

677 Okunma — 03 Temmuz 2016 21:48
avatar

eren yilmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli akıllı telefon devi Xiaomi son dönemde başka firmalarla yaptığı telefon anlaşmaları yerine kendi telefonlarıyla gündeme gelmeye başladı. Son bir iki seridir oldukça başarılı telefonları piyasaya süren dev marka son olarak ise akıllı telefon alanında yeni temsilcisi olacak olan Xiaomi Mi Note 2’yi duyurdu. Doğrudan üst segment akıllı telefonları hedefleyen Xiaomi’nin yeni seride kullanılacak olan detaylarının yavaş yavaş ortaya çıkmasıyla beraber telefonun ne kadar başarılı teknik özellikler sunacağı da ortaya çıkmaya başladı. Bu seriyle birlikte ilk defa çift kamera teknolojisini de kullanacağı düşünülen Xiaomi’nin belli olan ilk detayları ise oldukça şaşırtıcı.

 

Samsung İmzalı Çift Kamera Sistemi

 

Telefonda ilk göze çarpan farklılıklardan birinin çift kamera sistemleri olacağı belirtildi. İlk defa kullanılacak olan çift kamera sistemi hakkında ortaya atılan iddialarla aslında Xiaomi’nin kaliteli bir kamera sistemi ile kullanıcıların karşısına çıkacağı da belli oldu. Zira Xiaomi Mi Note 2 telefonunda daha önce Samsung ile yapılan anlaşma gereğince Samsung firmasından alınacak olan çift kameraların kullanılacağı düşünülmeye başlandı. Gelen ilk bilgilerinde bu yönde olması Samsung’un S7 Edge serisinde yakaladığı kamera başarısının Xiaomi Mi Note 2 serisinde de yakalanabileceğini gösteriyor. Tabi henüz Samsung kamera kullanılacağının kesin olmadığını da belirtelim.

 

4K Ekran, SnapDragon 821 İşlemci Ve Yüksek Bellekli RAM Çözümleri

 

Tüm bu kamera iddialarının yanı sıra telefonun teknik özellikleri de bir hayli beğeni toplayacak gibi. Zira telefonda 8 çekirdek SnapDragon 821 serisi işlemci ve bu işlemciyi en iyi şekilde desteklemek içinde 4 GB ve 6 GB olmak üzere iki farklı RAM modeli sunulacağı gelen bilgiler arasında. Verilen ilk bilgilere göre RAM miktarında 4 GB olan modelde bile RAM işlemci arasındaki iletişim çok daha iyi bir sistemle kurulacağı için donma ve benzeri sorunlarla karşı karşıya kalınmayacak. Tüm bunların dışında ekran teknolojisi olarak kavisli ekranla geleceği düşünülen Xiaomi Mi Note 2’nin 4K desteği de sunacağı belirtiliyor. Telefonun tüm bu özellikleriyle beraber yakın zaman üretime girmesi de beklenmekte.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Xiaomi Mi Note 2 İle Akıllı Telefon Dünyasını Sallayacak