e
sv

Asus Zenfone Pegasus 3’ün Tanıtımı Yaptı

666 Okunma — 17 Haziran 2016 13:55
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun serisi bilgisayarlarıyla adından sıkça söz ettiren dünyaca ünlü teknoloji markası Asus, teknoloji pazarında artık sadece bilgisayarları ve yan ürünleriyle bulunmuyor. Bunun yanında Asus artık akıllı telefon serileriyle de teknoloji pazarındaki yerini almayı başardı. Zenfone adı verilen akıllı telefon serisi ile kendisini göstermeye başlayan Asus, bu serisiyle beraber beklediği başarıyı da elde etti. Tabi başarının gelmesi serinin devam etmesine de neden oldu. Bu bağlamda Asus’un yeni telefonu Zenfone 2, Zenfone selfie, Zenfone Laser derken şimdilerde ise Asus, Zenfone Pegasus 3 ile piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor. Özellikleri ve seriye gelecek yenilikler konusunda da ilk tanıtımı yapan Asus, yine çıtayı biraz daha yükseltmeyi başaracak gibi.

 

Bu kez Orta Sınıfa Hitap Ediliyor

 

Bir önceki telefonda oldukça yüksek özelliklere yer veren Asus, bu kez orta sınıf bir telefon ile gündeme geliyor. Pegasus 3 adı verilen yeni seri telefonun belli olan ilk özellikleri ise 8 çekirdeğe sahip olması. 1.3 GHz çalışma hızına sahip olan 8 çekirdek işlemci ile oldukça akıcı bir kullanım sunacak olan Asus Zenfone 3, bunun dışında Ram seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Zira bu kez 16 GB depolama hafızası olan seride 2 GB bellek, 32 GB olan seride ise 3 GB bellek kullanılacak. İşlemci hızının desteklenmesi açısından ise 3 GB olan versiyonun bir hayli yeterli olacağını söyleyebiliriz.

 

Kavisli Ekran Teknolojisi

 

Bunun dışında ekran teknolojileri de değişecek. Tanıtımda yapılan açıklamaya göre 5 inç boyuta sahip 2,5 D kavisli ekran teknolojisi kullanılacak ve ekranın çözünürlüğü de 1280 X 720 piksel olacak. Çözünürlük değeri biraz düşük olarak gösterilse de yeni kavisli ekran teknolojisinde görüntünün çok daha net olarak kullanıcıya sunulacağı düşünülüyor. Tüm bu özellikleriyle beraber 32 GB versiyonu 227 dolar olacak olan Asus Zenfone 3’ün ülkemiz fiyatı için ise henüz net bir tahmin yapmak oldukça zor. Zira bu rakama vergilerin de ekleneceğini düşünürsek fiyat biraz daha üst sınıf telefonlara doğru çıkacak gibi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Asus Zenfone Pegasus 3’ün Tanıtımı Yaptı