e
sv

Apple Watch 2 İçin İlk Açıklamalar Geldi

671 Okunma — 16 Haziran 2016 00:18
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknoloji devi Apple, giyilebilir teknolojinin gündeme gelmesiyle beraber kısa süre içerisinde bu alanda da ürününü piyasaya sürmüştü. Oluşturulan yapısı sayesinde iPhone serisiyle doğrudan bağlantı kurabilen Apple Watch akıllı saatlerle giyilebilir teknolojiler alanına giriş yapan Apple, ilk seri akıllı saatleriyle de büyük oranda beğeni kazanmayı başardı. Her zaman olduğu gibi yine OS tabanlı kendi geliştirdiği bir işletim sistemine sahip olarak piyasaya sürülen Apple Watch saatlerin uygulama yönetebilirliği olması ve iPhone sayesinde farklı bir dizi özelliğinin bulunuyor olması sektörde de kısa süre içerisinde Apple Watch saatlerin kendisine yer edinmesini de sağlamıştı. Tasarım konusunda da epey başarılı çözümler ortaya koyan Apple’ın ilk denemesinde bu derece beğeni toplaması Apple Watch’ın bir seri haline getirilip getirilmeyeceği tartışmalarının da yalanmasına neden olmuştu. Apple bu konuda henüz hiçbir detay vermezken Apple Watch 2 için de ilk iddialar gelmeye başladı.

 

İddialara Göre Apple Watch 2 Eylül Ayında Geliyor

 

Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Apple’a oldukça yakın olan kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Watch 2 üzerinde çalışmalar çoktan başladı. WWDC 2016 fuarında da WatchOS 3 işletim sisteminin duyurulmasının nedeni bu olarak gösterildi. Zira yeni seri Apple Watch 2 saatlerinde yeni işletim sistemi kullanılacak ve saatler artık iPhone cihazlardan biraz daha bağımsız olacak. Yapılan tüm bu çalışmalar neticesinde Apple Watch 2 için ise çıkış tarihi olarak Eylül ayı iddiaları oraya çıkmaya başladı.

 

iPhone 7 İle Gelebilir

 

Eylül ayı iddiasının yanı sıra DigiTimes tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Watch 2 saatlerin iPhone 7 ile beraber set olarak da satılma ihtimalleri de var. Tabi bunun için nasıl bir sistem uygulanır bilinmez ama daha öncede Samsung’un Gear serisi için böyle bir yönteme başvurduğu ve satış rakamlarını da bir hayli yükselttiği biliniyor. Fakat Apple bu sistemi ne kadar kullanır işte orası için bir yorum yapmak oldukça zor gibi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Apple Watch 2 İçin İlk Açıklamalar Geldi