Ana Sayfa İnternet Facebook’ta ciddi güvenlik açığı tespit edildi

Facebook’ta ciddi güvenlik açığı tespit edildi

339
0
Paylaş

Dünya çapında bir gün içinde en fazla ziyaret edilen lider sosyal medya sitesi olan Facebook’ta önemli bir güvenlik açığı tespit edildi.

Sosyal medya devi Facebook’un son günlerde başı internet korsanları ile dertte. Güvenlik araştırmacıları, Facebook’ta oldukça önemli sayılabilecek bir açık tespit etti.

Edinilen bilgilere göre, meşhur korsan birliği Devcore’dan Orange Tsai nickli internet korsanı Facebook’a ait sunuculara bir arka kapı ekledi.

Bu script kaynaklı kötü niyetli yazılımın, tam olarak başarıya ulaşıp ulaşmadığı tespit edilmese de, Facebook sunucularında oldukça endişe verici bir güvenlik açığının olduğu söyleniyor.

Eğer gerçekleştirilen bu saldırı başarıya ulaştıysa Orange Tsai, facebook çalışanlarının e-mail hesaplarına, kişisel verilerine kolayca sızmışve dahası Facebook’un sanal olarak gerçekleştirilen toplantılarına bile katılıp, bilgi alıp, fikir belirtmiş olabilir.

Hackerların Facebook üyelerinin bilgilerine ulaşıp ulaşmadığı henüz bilinmiyor. ntv’nin verdiği habere göre siber güvenlik uzmanları Facebook üyelerinin şifrelerini güvenlik amaçlı değiştirmeleri çağrısında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here