e
sv

Logo değişim furyasına mozilla’da katıldı

723 Okunma — 24 Haziran 2016 12:01
avatar

murat demirhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Firefox arama motorunun mimarı olan Mozilla logosunu değiştirme kararı aldı. Yeni logonun nasıl olacağına kullanıcıların karar vermesini istiyor.

Mozilla önemli bir karar alarak logo değişikliğine gitmeye karar verdi. Şirket yeni logosunun tasarımı ve nasıl olacağı ile ilgili doğrudan kullanıcılarının görüş ve taleplerini değerlendirecek. Kar amacı gütmeyen bir şirket olan Mozilla, Open Design isimli yeni projesi dahilinde marka kimliğini yenilemeyi hedefliyor.

Şirket “Creative Strategy” ismini verdiği bu dönemde kendisini yenilemek adına tüm kullanıcılardan gelecek olan talep ve fikirlere tamamen açık olduğunu bildirdi. Bu yönde kullanıcılar şirketin gönderiler aracılığıyla paylaştığı temalara yorum yapabilecek, bunları beğenip beğenmediklerini belirtecek veya beğendikleri tasarım örneklerini paylaşacaklar.

Mozilla, bu verileri toplayıp yetkililerce değerlendirilmesinin ardından yetkililerle beraber yeni konseptler üstünde çalışmak için hem tasarımcıların hem de diğer kullanıcıların görüşlerini alacak.

Firket elde ettiği veriler üstünde yapacağı bir test aşaması ve iyileştirme sürecinin ardından Kasım ayında tanıtacağı yeni bir temayı nihai olarak seçecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Logo değişim furyasına mozilla’da katıldı