e
sv

Windows 10 İçin Kurulum Aracı Yayınlandı

698 Okunma — 19 Haziran 2016 05:11
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 İçin Kurulum Aracı Yayınlandı

 

Geçtiğimiz sene işletim sistemi teknolojilerinde büyük bir adım atan Microsoft en güncel işletim sistemi serisi olan Windows 10’u yayınlamıştı. Eski Windows sürümünü kullanan kullanıcıların doğrudan alabildikleri Windows 10 yükseltmesi ücretsiz olarak tüm kullanıcılara sunulmuştu. Geçtiğimiz sene yapılan tanıtımdan sonra yayınlanan Windows 10 işletim sisteminde bir başka ilke imza atılmış ve Windows 10 için tüm bilgisayarlara rezervasyon verilmişti. Kullanıcılar yeni işletim sistemini bu sayede sadece rezervasyon yaptırarak elde edebilmişti. Tabi tüm bunlarla beraber üst düzey özellikler sunmasına karşın Windows 10 işletim sisteminin tamamen ücretsiz olması da işletim sistemini kullanan kişilerin sayısını bir hayli arttırmıştı. Yakın zamanda ücretli olacak olan yeni işletim sistemi hakkında geçtiğimiz hafta içerisinde ise şok bir yenilik tanıtıldı.

 

Artık Temiz Kurulum Aracı Da Yer Alıyor

 

Özellikle rezervasyon aşamasında sorun yaşayan kullanıcılar Windows 10 yükseltmesi için bir hayli uğraşmak zorunda kalıyordu. Windows 10 için özel oluşturulmuş olan indirme aracından İSO dosyasını indirmeniz ve ardından da bu dosyayı taşınabilir bir belleğe yazdırarak format atma işlemini gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Yapılan tüm bu işlemler bir hayli uzun sürdüğü için Windows 10 yükseltmesi de zaman zaman sorunlu olabiliyordu. Hatta sırf bu nedenden dolayı bile birçok kullanıcı yükseltme işlemini ertelemişti. Windows raporlarına da yansıyan bu durum sonrasında Microsoft bir adım daha attı.

 

Kurulum Aracı Ücretli Versiyonda Geçerli Olacak Mı?

 

Yakın zamanda ücretli bir şekilde kullanımına devam edecek olan Windows 10 için tüm bu hataları giderek yeni bir araç yayınlandı. Yayınlanan yeni araçla beraber artık kullanıcıların temiz kurulum yapmaları için yeni bir program sunuldu. Tıpkı Windows 10 indirme aracına benzeyen yeni temiz kurulum aracı ise oldukça kullanışlı. Kullanıcıların işletim sistemi ücretli olmadan önce temiz bir kurulum yapmaları için yayınlanan araçla beraber artık ister “her şeyi sil” seçeneğini kullanarak temiz kurulum yapabiliyorsunuz isterseniz de “kişisel dosyaları koru” seçeneğiyle sadece sistem sıfırlaması yapabiliyorsunuz. Her iki işlem için de aynı kurulum aracı kullanılacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Windows 10 İçin Kurulum Aracı Yayınlandı