e
sv

FiFA 2017 Hakkında Birçok Detay Belli Oldu

796 Okunma — 28 Temmuz 2016 00:48
avatar

murat demirhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

EA Games tarafından piyasaya sürülen futbol oyunu serisi FİFA, her sene olduğu gibi bu sende yaz aylarının en çok konuşulan oyunlarından biri olmayı başardı. Özellikle PES serisinin arkadan gelerek bu sene FİFA’yı geçmek istemesi, bunun için yeni teknoloji haberlerinin verilmesi FİFA’nın bu senede PES serisini geride bırakmak için bir kademe daha öne çıkmasının gerektiği de biliniyor. Haliyle EA Games yetkilileri de bu konuda birçok yeni hamle haberi vermişti. EA Games tarafından gelen hamle haberlerinin detayları da belli olmaya başladı. Bakalım FiFA bu sene 2017 sürümüyle bizlere neler sunmaya hazırlanıyor.

fifa-2017-bircok-detay-belli-oldu-haberacik-2

Sonunda Hikaye Modu Geldi

 

Futbol oyunlarında genel yapı itibariyle bir hikayeden bahsetmemiz söz konusu olmuyor. Genel olarak sezon mücadeleleri, kupa mücadeleleri, lig mücadeleleri üzerine kurulu olan oyunların kalıplaşmış bu yapısı FİFA 2017 için tamamen kırılıyor. Zira oyuna ilk defa hikaye modu getiriliyor. Açıklama yapıldığı ilk andan itibaren büyük oranda merak edilen hikaye modu için ilk detaylarda belli olmaya başladı. Belli olan detaylara göre hikaye modunda Hunter adı verilen bir karakterimiz olacak ve bu karakterin futbol yaşamına girişini konu edineceğiz. Sadece sahada oynanan futbol değil futbolcunun saha dışı oyununu da ele alacak olan hikaye modu ilk defa denenmiş olan bir mod olacak.

fifa-2017-bircok-detay-belli-oldu-haberacik-3

Alan analizi, 360 Derece Top Koruma, Penaltı Vuruşları

 

Bununla beraber serinin yeni oyununda dinamikler konusunda da büyük değişimler yaşanacak. İlk olarak alan analizi sistemi oyuna dahil oluyor. Yani artık futbolcular pas artarken ya da şut çekerken etrafındaki futbolcu yoğunluğunu da hesaba katacak. Bunun dışında 360 derece top kontrolü teknolojisi de oyuna dahil edilecek. Artık futbolcular kendi etrafında gelen rakibe göre kop koruması yapabilecek. Oyunda değişen bir diğer özellik ise Penaltılar hakkında. Bu zamana kadar FİFA serilerinde yer alan standart penaltı sistemi FİFA 2017 ile değişecek. Zira artık kullanıcılar penaltı alanında serbest bir şekilde dolaşabilecek ve bu durumda penaltı atışlarının değişmesine neden olacak. Bu ve bunun gibi daha birçok özellik barındıracak olan FİFA 2017’nin tepkiler alacağı ise merak konusu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

FiFA 2017 Hakkında Birçok Detay Belli Oldu