e
sv

Angry Birds Beklenen Hamleyi Yaptı

724 Okunma — 23 Temmuz 2016 00:34
avatar

nuray duru

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefonların teknoloji pazarındaki yerini almasının ardından bu alanda yeni sektörlerde karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle akıllı telefonlar için geliştirilen oyunlar ve uygulamalar bu alanda mobil yazılım adı verilen yeni bir sınıfın ortaya çıkmasına neden oldu. Son dönemde bir hayli yükselen mobil yazılım kavramıyla beraber yeni doğan bazı efsanelerle de karşılaşmaya başladık. İşte bu efsanelerden birisi de başarılı oyun Angry Birds. Yayınlandığı ilk andan itibaren kızgın kuşların hikayesi tüm dünyayı kasıp kavurmuştu. İlk oyunun ardından devam serileriyle yoluna da devam eden Angry Birds o kadar çok beğenildi ve o kadar çok tutuldu mobil oyun olarak piyasaya çıkan Angry Birds kısa süre içerisinde figürleri ve son olarak da sinema filmi ile yeniden gündeme geldi. Mobil oyun teknolojisinden oldukça büyük başarı elde eden oyundan son dönemde ise radikal bazı kararlar alması bekleniyordu. Nitekim Angry Birds hakkında beklenen kararlarda geldi.

 

Windows Phone Marketlerinden Angry Birds Çekiliyor

 

Alınan kararla beraber Windows Phone marketlerden oyunun çekileceği açıklandı. Açıklanan bilgilerle beraber artık Angry Birds oyununu Windows marketlerde göremeyeceğiz. Windows’un mobil teknolojiler alanında başarılı sonuçlar elde edemediği işletim sistemi Windows Phone için böyle bir açıklama gelmesi bu alanda Microsoft’un iyiden iyiye darbe almasına neden olmaya başladı. Angry Birds oyununun ardından yeni oyunlarında bu pazardan çekilebileceğinin de haberleri veriliyor. Fakat bu konuda ikinci adım hangi oyundan ya da uygulamadan gelecek net bir açıklama yok.

 

Angry Birds Yeni Sürümleri İle Gelecek

 

Microsoft’un akıllı telefonlarından çekileceğini açıklamasıyla beraber Angry Birds oyununun bundan sonra ne gibi değişikliklerle kullanıcıların karşısına çıkacağı da merak konusu oldu. Zira oyun yapımcısı tarafından açıklanan bilgilere bakacak olursak artık sadece iOS ve Android platformlara yönelecek olan Angry Birds, yeni sürümleri ve değiştirilmiş yapısı ile yeniden piyasaya sürülecek. Oyunda ne gibi değişikliklerin yer alacağı ve yeni versiyonun ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda ise henüz net bir açıklama olmasa da bu sürenin çok uzun olmayacağı da düşünülüyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Angry Birds Beklenen Hamleyi Yaptı