e
sv

Samsung Galaxy S7 Satış Hedefi Aşağı Çekildi

644 Okunma — 29 Haziran 2016 17:24
avatar

nuray duru

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefon üreticileri arasında en çok beğeni kazanan firmalardan biri olan Samsung, bu alanda özellikle S serisi akıllı telefonlarıyla beraber sektörde liderliğe oynamaya başladı. İlk Galaxy S serisi telefonun piyasaya sürülmesinden bu yana sürekli yükselen bir grafik çizen Samsung son olarak Galaxy S7 serisini piyasaya sürmüştü. Her zaman olduğu gibi serinin yeni telefonunda da kendine özgü birçok teknoloji kullanan Samsung ayrıca daha önce denemediği birçok teknolojiye de yeni seriyle beraber imza atmaya başlamıştı. Su geçirmezlik özelliğinden tutunda, karanlıkta resim çekme özelliğine kadar sektörde fark yaratan bir telefon olmayı başaran Galaxy S7 için satış rakamları da tam Samsung’un istediği gibi gitmişti.

 

25 Milyon Satış Rakamına Ulaşıldı

 

Büyük umutlar beslenerek piyasaya sürülen yeni seri Galaxy S7 ile beraber yeni bir satış rekoru kırmayı hedefleyen Samsung telefonun yüksek fiyatlarına rağmen bunu başardı. Dün itibariyle satış rakamlarını açıklayan Samsung Galaxy S7 için 25 milyon gibi dev bir satış rakamına ulaşmayı başardı. Serinin sadece Galaxy S7 modeli için açıklanan bu rakamlardan sonra Samsung’un beklenmedik başka bir karara da imza attığı ortaya çıktı. Elde edilen tüm bu başarılı satış rakamına karşın Samsung Temmuz ayı için hedeflenen satış rakamını güncelledi. Yapılan güncellemeyle beraber satış deflerini düşürdüğü açıklayan Samsung kafaları karıştırdı.

 

Satış Hedefinin Neden Düşürüldüğü Ortaya Çıktı

 

Satış rakamları oldukça iyi gitmesine rağmen Samsung’un Galaxy S7 serisi için satış hedeflerini düşürdüğünü açıklamasının nedeni de belli oldu. Şirketin bu çalışmayı aslında stratejik olarak yaptığı ortaya çıktı. Zira Eylül ayı içerisinde piyasaya sürülecek olan birçok üst segment akıllı telefonun olması Samsung’un satışlarının biraz düşeceğini işaret ediyor. Fiyat dengesi nedeniyle böyle bir durumla karşılaşılacağı düşünülüyor. Samsung’da satış hedeflerini yüksek tutarak sanki hedefe ulaşılamamış olgusu yaratmaktansa beklenen satış rakamını tam olarak yansıtmak için satış hedeflerini düşürdüğü düşünülüyor. Tüm bu çalışmanın Galaxy S7 Edge için de geçerli olup olmadığı merak konusu. Zira bu noktada henüz firmadan yeni bir açıklama gelmedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S7 Satış Hedefi Aşağı Çekildi