e
sv

Samsung Bildirim Işığında Smart Glow Dönemi

911 Okunma — 18 Haziran 2016 21:45
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Bildirim Işığında Smart Glow Dönemi

 

Akıllı telefon serileriyle adından sıkça söz ettirmeyi başaran Samsung, yeni serileriyle beraber artık yavaş yavaş sistemsel değişikliklere de gitmeye başladı. Uzun sürerdir seriyle özdeşleşmiş olan bazı özellikler yavaş yavaş geliştirilmeye bu neticede de değiştirilmeye başlandı. Bu bağlamda sensör teknolojileri, kullanılan yazılımlar ve daha birçok teknoloji de değişikliğe gidilirken son olarak Samsung tüm serilerinde kullanılan bildirim ışıklarında da değişime gitme kararı aldı. İlk defa yeni Note 7 ile beraber denenecek olan bildirim ışığı değişikliği ilk etapta pek fazla bir değişiklik yaratmayacak derken, gelen sızıntı haberleriyle beraber bildirim ışığının boş yere yapılmadığı da ortaya çıktı.

 

Bildirim Işığı Artık Arka Kapakta

 

Samsung’a oldukça yakın olduğu bilinen teknoloji otoriteleri tarafından yapılan bilgilendirmede Samsung’un bildirim ışığını artık arka kapata kullanacağı belirtildi. Daha önce ön kısımda yer alan bildirim ışığı yeni modelde bildirim gelince ekranda uyarı gözükmesiyle aslında anlamsız kalmaya başlamıştı. Tam da böyle düşünen Samsung artık bildirim ışığını kameranın çevresine yerleştirecek. Arka kamera çevresinde bulunacak olan bildirim ışığı böylece telefon ters durumda olsa bile her hangi bir mesaj geldiği zaman haber verebilecek. Üstelik yeni bildirim ışığının kamera çevresinde bulunmasının başka nedenleri de olduğu iddia ediliyor.

 

Arka Kamera İle Selfie Dönemi

 

İddialara göre Smart Glow adı verilen yeni bildirim ışığı teknolojisi yüz tanıma sistemine sahip olacak. Kullanıcı kamerayı kendisine tutup selfie çekmek istediğinde Smart Glow adı verilen bildirim ışığı devreye girecek. Söz konusu bildirim ışığı yüzü algıladığı zaman ise bildirim ışığının rengi değişerek ışık sabit bir konuma getirilecek. Böylece kullanıcılar rahatlıkla arka kamerayla selfie çekebilecek. Çok daha işlevsel olacağı kesin olan yeni bildirim ışığı teknolojisinin Samsung’un kullanımını bir hayli değiştireceği ve eğlenceli hale getireceği de kesin. Söz konusu teknolojinin tüm bunlarla beraber ne zaman kullanıma geçeceği ise henüz net değil. Zira firma şuan bu noktada her hangi bir açıklama yapmadı. Fakat beklenen açıklama çok gecikmeyecek gibi duruyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Samsung Bildirim Işığında Smart Glow Dönemi