e
sv

Meizu MX6 Sonunda Tanıtıldı

659 Okunma — 28 Temmuz 2016 01:44
avatar

eren yilmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir süredir Çinli akıllı telefon devi Meizu, yeni tepe modeli hakkında ufak ufak paylaşımlar yapmaya başlamıştı. Teknoloji devi aldığı kararla beraber artık tepe modeli olarak gösterilecek olan yeni modeli Meizu MX6’yı da tanıttı. Uzun süre konuşulduktan sonra sonunda yayınlanan Meizu MX6 tanıtımında ise telefonun özellikleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. Yüksek teknik özellikleri ve bunun yanında da uygun fiyatları sayesinde bir hayli tutulması beklenen telefonun ilk piyasaya çıkış yapacağı tarih ve fiyatı da yapılan bu tanıtımla beraber ortaya çıkmış oldu.

 

Kamera Teknolojisinde Bir İlk

 

Meizu MX6 için açıklanan teknik özelliklerde en fazla dikkati çeken özellik telefonda kullanılacak olan kamera oldu. Zira daha önce telefonun iddialı bir kamera kullanacağı biliniyordu. Fakat yapılan tanıtımla beraber telefonun daha önce benzerine pek rastlanılmamış olan bir teknolojiye yer vereceği de ortaya çıktı. Buna göre Sony’den alınan yeni lenslerle oluşturulmuş olan kameranın 4K çekim yapabileceği özel sensörleri sayesinde odaklama konusunda bir hayli olumlu sonuçlara vereceği ve S7 Edge serisinden bile daha hızlı bir kamera kullanılacağı da açıklandı. Kamera bir yana dursun telefonun diğer teknik özellikleri de oldukça tatmin edici. Zira tanıtımında yer alan bilgilere göre Meizu MX6 5.5 inç Full HD ekrana sahip olacak. Özel bir ekran teknolojisine de sahip olacak olan telefonun RAM miktarı tam 4 GB ve işlemci çekirdek sayısı da 10 çekirdek olarak belirlenmiş. Tüm bu özellikleriyle beraber üst segmentin en iyi ürünlerinden biri olması beklenen Meizu MX6’nın fiyat ve çıkış tarihi de belli oldu.

 

Temmuz Ayı İçerisinde Çıkış Yapıyor

 

Bu noktada Çinli teknoloji devi ilk olarak 30 Temmuz tarihinde çıkışını yapacağını açıkladı. Tepe model olarak gösterilen ve çıkış tarihi de Temmuz ayı olacak olan telefonun fiyatı için ise 298 dolar gibi bir rakam belirlenmiş durumda. Belirlenen fiyat aralığı oldukça düşük olmasıyla beraber telefonun tüm dünya genelinde mi yoksa sadece Çin genelinde mi satışa sunulacağı merak konusu oldu. Tüm bu özellikleriyle beraber Meizu MX6 tepe modeli akıllı telefonlar alanında bir hayli başarı elde edeceği de kesin.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Meizu MX6 Sonunda Tanıtıldı