e
sv

Avrupa ve Hong Kong’ta OnePlus 3’ün Satışları Durduruluyor

1133 Okunma — 04 Ağustos 2016 01:04
avatar

nuray duru

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli şirketlerin düşük ücretli ve başarılı donanımlar sunan akıllı mobil cihazları tüm dünya genelinde oldukça fazla ilgi görüyor. Bu şirketler içinde en önde olanlardan birisi OnePlus,  bu sene tanıtımını gerçekleştirdiği akıllı telefonu OnePlus 3 ile çok hızlı bir biçimde beklediğinden daha yüksek satış rakamına ulaştı.

Fakat OnePlus 3’ün tahmin edilenin çok daha yüksek satış rakamlarına ulaşması firmaya lojistik ve stok temini hususunda problemler yaratmaya başladı. Bu sebeple OnePlus’ın kurucusu Carl Pei, yaptığı açıklamada telefonun bir müddet Avrupa’da ve Hong Kong’ta satışlarının durdurulduğunu belirtti.

Oluşan teslimat problemleri sebebiyle amiral gemisi katili olarak isimlendirilen OnePlus 3, 30 gün süreyle Avrupa’da ve Hong Kong’ta satılmayacak.

9 Ağustos tarihi itibariyle satışı bitirilecek OnePlus 3 cihazı 12 Eylül 2016 tarihine dek Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya ve Çin’in Hong Kong kentinde satışta olmayacak.

Dünya genelinde insanların beklenenden fazla ilgi gösterdiği OnePlus cihazları henüz ülkemizde satışa sunulmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Avrupa ve Hong Kong’ta OnePlus 3’ün Satışları Durduruluyor