e
sv

Chrome’a Bluetooth Özelliği Geliyor

918 Okunma — 12 Ağustos 2016 10:00
avatar

Aytekin Guven

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google’ın web tarayıcısı Chrome’a kısa süre sonra eklenecek olan Bluetooth özellikleriyle bakın neler yapmanızı sağlayacak?

Bluetooth cihaz desteği yardımıyla bu cihazları Chrome içerisinde hiçbir bir uygulamaya ihtiyaç duymaksızın kontrol edebileceksiniz. Bununla beraber destek henüz test aşamalarında olduğundan, yeni ürünlerle bir süre karşılaşmayabiliriz.

Yine de teknolojiyle yapılabilecek olanlar oldukça heyecan verici. İşlev, Bluetooth cihazlarının Chrome ile iletişim kurabilmesine izin veriyor ve tamamen çevrimdışı olarak çalışabiliyor. Böylece cihazlarınızı kontrol etmek için bir web sayfası açmak zorunda kalmıyorsunuz. Chrome’daki Bluetooth desteğinin en önemli avantajlarından biri ise donanım üreticilerinin tek bir Android veya iOSuygulaması yerine birden fazla cihazda çalışabilen web uygulamaları oluşturabilmeleri. Bu, Windows Phone ve Blackberry gibi telefonların bile Bluetooth cihaz desteği alacağı anlamına geliyor.

chip.com.tr’nin yaptığı habere göre Chrome’un geliştiricilere özel Bluetooth desteğini içeren sürümü şu an sadece ChromeOS ve Android 6.0’da çalışıyor. Mac, Windows ve Linux sürümlerinin daha sonra geleceği söyleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Chrome’a Bluetooth Özelliği Geliyor